kuus ees
kuus ees
Back Cover

“16 ajaloo tähtsündmust”

1.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985663284 Kategooriad: ,

Autor, ajalooteadlane Pierre Miquel on emeriitprofessor Sorbone´i ülikoolis. Niisiis on raamatu kirjutanud asjatundja, ja muidugi on seda lugemisel tunda. Autori arvates on tähised, mille järel inimkonna ajalugu muutus, järgmised: Kristuse sünd, Rooma riigi langus, hidžra ehk Muhamedi põgenemine Mekast Mediinasse, Karl Suure kroonimine, Konstantinoopoli vallutamine, Christoph Kolumbus, Luther ja Calvin, Prantsuse revolutsioon, Esimene maailmasõda, holokaust, Balfouri deklaratsioon, Hiroshima, India ja Pakistani sõltumatus, Rooma leping, Berliini müür, 11. september.

Ajaloolisi sündmusi ja isikuid võib järjestada mitmeti, ja seda ongi tehtud. Arvatavasti on erinevaid järjestusi niisama palju kui inimesi.

Tänapäevale lähemad sündmused on küllap lugejale tuttavamad, olgu see siis Berliini müüri lammutamine, Rooma leping või terroritegu USA-s.

Miqueli raamat on kindla ülesehitusega. Iga peatüki alguses leotletakse, missugune oli maailm enne ja missugune pärast käsitletud sündmust. Siis järgneb põhjalik kirjeldus koos sündmustega maailmaajalooliste soestega. Lõpus on sündmuse kronoloogiline tabel.

Tootja

Pierre Miquel

Seisukord

kasutatud


Raamatut on aktiivselt loetud. Kaaned kulunud

Kaal

140

Kirjastus

Olion

Ilmumisaasta

2003

Lehekülgi

128

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Hillar Tali

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““16 ajaloo tähtsündmust””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga