Back Cover
Allahindlus!

“Akadeemiamõrvad”

10.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949342563 Kategooriad: , , , Silt:

Ta liikus komistades üle kiviplaatide Hedengreni raamatukaupluse vaateakna juurde ja pani käe klaasile. Valgustatud vitriini taga olid “Punase toa” ja “Ühe hullu kaitsekõne” uued trükid, sajanda surma-aastapäeva puhul välja antud biograafiad ja antoloogiad. Raamatud olid laotud meetrikõrgustesse virnadesse, nende vahel rippus kirjaniku portree – Wunderi kaameraga võetud seepiafoto suurendus.
“Mõrvar näeb selline välja!”
Leo astus lähemale ja uuris kuulsa kirjaniku fotot.
“Kas mõrvar oli August Strindbergi moodi?”
Stanislaw raputas pead; kui ta uuesti suu avas, oli tunda kadakamarjaviina lämmatavat lehka.
“Ei. Tema oligi mõrtsukas!”

Rootsi Akadeemia alaline sekretär lastakse Berzelii pargis maha. Mõrvarelvaks on 1860. aastatest pärit tonglukuga revolver. Järgmisel päeval mõrvatakse veel neli akadeemia liiget. Halastamatult ja arusaamatutel põhjustel. Akadeemia ülejäänud liikmed võetakse väga range kaitse alla, kuid sellest ei ole kasu. Akadeemia liige tapetakse teise järel, kusjuures tapmisviisid on äärmiselt eriskummalised.

Juhtumit asub uurima Claudia Rodriguez riiklikust mõrvakomisjonist, kuid oma kange ja allumatu iseloomu tõttu kõrvaldatakse ta peagi töölt. See naist aga ei heiduta ning ta otsustab omal jõul halastamatu mõrvari peatada. Claudia kahtlustab kohutavate tapatööde taga kirjanduslikku motiivi ja otsib abi oma vanalt kavalerilt, antikvariaadiomanik Leo Dorfmanilt. Pöörane tagaajamine viib neid peidetud koobastesse ja salapäraste tekstide juurde, mida on maailma eest sada aastat varjatud. Kuid aega veel elus olevate akadeemia liikmete ning iseenda päästmiseks jääb üha napimaks…

Tootja

Martin Olczak

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

501

Kirjastus

Sinisukk

Ilmumisaasta

2014

Lehekülgi

375

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Kadri Papp

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Akadeemiamõrvad””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga