Back Cover

“Dorian Gray portree”

15.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985650824-1 Kategooriad: , , , Silt:

“Dorian Gray portree”, mis ilmus 1891. aastal, on Oscar Wilde´i ainus trükivalgust näinud romaan. Hiljem kirjutas ta oma teravmeelsele ja manifestlikule teosele uusi peatükke juurde ja varasemaid ümber. Eesti keeles avaldati romaan esmakordselt 1929. aastal A. H. Tammsaare tõlkes. Seekordne väljaanne on saanud uue tõlke, mille tegi Krista Kaer.

Romaan pajatab Dorian Gray nimelisest noormehest, kelle ilu inspireerib kunstnik Basil Hallwardi. Tema juures kohtab Dorian kunstniku sõpra hedonistlikku lord Henry Wottonit ja langeb tolle salamürgina mõjuva elufilosoofia kütkeisse.

Basil Hallawardi maalitud Dorian Gray portree osutub nii kauniks, et noormees unistab: kui vaid mina võiksin jääda igavesti samasuguseks ning maal vananeda minu eest! Tema soov läheb täide. Ühel dramaatilisel hetkel märkab ta, et ehkki ta ise on endiselt noor ja ingellik, vananeb ometi portree, mille näojoontest paistab tema allakäik. Dorian otsustab maali võõra pilgu eest peita. Nõnda omandab gooti romaani sugemete ning erakordselt peene stiiliga teos faustliku mõõtme.

Romaani ainetel tehtud filmidest on ehk hinnatuim 1945. aastal vändatud Albert Lewini samanimeline linateos, mis pälvis Oscari. Ooperilavastustest on tuntuim kümmekond aastat tagasi esietendunud Lowell Liebermanni “Dorian Gray portree”.

Tootja

Oscar Wilde

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

333

Kirjastus

Eesti Päevaleht

Ilmumisaasta

2007

Lehekülgi

185

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

A. H. Tammsaare

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Dorian Gray portree””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.