Back Cover

“Eesti ravimtaimed 1-3. 3 raamatut”

65.90

2 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789985347638 Kategooriad: , , Silt:
 1. Raamat – 1 osa
  Selles raamatus on kirjas 80 Eesti armastatuima ravimtaime lood. Saame nende kõigiga põhjalikult tuttavaks: kuidas taime ära tunda, mis nimesid ta kannab ning kuidas rahvas teda kasutanud on. Paljud raviretseptid on õige vanad. Põhjalikult on tutvustatud iga taoime nüüdisaegset tõenduspõhist kasutusviisi, droogi keemilist koostist ja toimeid, säilitusaega ja – viisi. Tarvitamisõpetused tuginevad uusimatele teadusuuringutele ning lähtuvad iga taime kasutamisega seotud ohtudest, kusjuures on silmas peetud ka kõrvaltoimeid ja koostoimeid ravimitega.
  Raamatu autorid on Tartu Ülikooli farmakognoosiaprofessor Ain Raal, rahvapärimuse uurija Mikk Sarv ja loodusajakirjanik-folklorist Kristel Vilbaste. Teos on omamoodi jätkuks Johannes Tammeoru, Oskar Koogi ja Gustav Vilbaste viies trükis ilmunud ülimenukale raamatule “Eesti NSV ravimtaimed”, kuid sisaldab täiesti uudset infot. Köide on illustreeritud Helje Eelma loodud originaalsete värviliste taimepiltidega.
 2. Raamat – 2 osa
  Selles raamatus on lood 40 Eesti ravimtaimest, mille hulgas mõned on väga mürgised. Kõiki neid tutvustatakse põhjalikult ja selgitatakse, kas nende kasutamine on tänapäeval ikka põhjendatud. Lugeja saab teada, mis nimesid üks või teine taim kannab ja kuidas rahvas on neid vanasti ravimisel kasutanud. Paljud raviretseptid on õige vanad. Põhjalikult on tutvustatud iga taime nüüdisaegset tõenduspõhist kasutusviisi, droogi keemilist koostist ja toimeid, kogumist, kuivatamist ja säilitamist. Tarvitamisõpetused tuginevad uusimatele teadusuuringutele ning lähtuvad ka iga taime kasutamisega seotud ohtudest, kusjuures on silmas peetud ka toimet, mis avaldub, kui konkreetset taime kasutatakse koos ravimitega.
  Autorid on Tartu Ülikooli farmakognoosia-professor Ain Raal ja loodusajakirjanik-folklorist Kristel Vilbaste. Teos on jätkuks 2018. aastal ilmunud ja suure menu osaliseks saanud raamatule “Eesti ravimtaimed”.
  Teos on illustreeritud Helje Eelma loodud originaalsete värviliste taimepiltidega.
 3. Raamat – 3 osa
  Selles raamatus on lood 30 Eesti ravimtaimest, millest mitmed on ka maitseained. Saame nende kõigiga lähemalt tuttavaks: kuidas neid ära tunda, mis nimetusi nad kannavad ja kuidas rahvas neid vanasti ravimisel kasutas. Ühtlasi uurime, kuivõrd on põhjendatud ühe või teise taime tänapäevane kasutus raviotstarbel.
  Raamatus on põhjalikult tutvustatud iga taime nüüdisaegset tõenduspõhist kasutusviisi, droogi keemilist koostist ja toimeid, kogumist, kuivatamist ja säilitamist. Tarvitamisõpetused tuginevad uusimatele teadusuuringutele ning lähtuvad iga taime kasutamisega seotud ohtudest, kusjuures silmas on peetud ka toimet, mis avaldub, kui konkreetset taime kasutada koos ravimitega.
  Autorid on Tartu Ülikooli farmakognoosia-professor Ain Raal ja loodusajakirjanik-folklorist Kristel Vilbaste. Teos on jätkuks 2018. ja 2019. aastal ilmunud ja suure menu osaliseks saanud raamatu “Eesti ravimtaimed” kahele eelnevale köitele.
  Köide on illustreeritud Helje Eelma originaalsete värviliste taimepiltidega.
Tootja

Ain Raal, Mikk Sarv, Kristel Vilbaste

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

2026

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2018-2020

Lehekülgi

856

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Eesti ravimtaimed 1-3. 3 raamatut””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga