Euroopa - päästepaat või uppuv laev
Euroopa - päästepaat või uppuv laev
Back Cover

“Euroopa – päästepaat või uppuv laev?”

1.25

Laost otsas

Seisukord: kasutatud Kategooriad: , Silt:

Autor heidab pilgu Õhtumaa kultuuri ajaloole, omapärale, tulevikuperspektiividele ja tulevikus peituvatele ohtudele ning kutsub lugejat kaasa mõtlema.

Eesti on olnud osaks Euroopast juba pikki sajandeid, ent viimasel ajal kõneldakse ometi alatihti Eesti jõudmisest Euroopasse või Euroopa jõudmisest Eestisse. Seetõttu tasub üritada selgusele jõuda, mis õieti on Eesti ja mis on Euroopa. Või mis on laiemalt Lääne tsivilisatsioon. Viimase küsimusega – Lääne tsiviliatsiooni minevik, olevik ja tulevikuväljavaated – katsubki omal kombel jõuda käesolev kirjatükk, mida võib nimetada esseeks, aga miks mitte ka mõlgutamiseks.

Eelöeldust tulenevalt palub autor lugejat siit mitte otsida teaduslikku rangust ja kuivi fakte ning loodab leebele suhtumisele, kui mõni mõttearendus või võrdlus on pisut ülemeelik.

Tulevik tuleb, see on kindel. See aga, kas ta toob endaga häda või õnne, ja kui mõlemat, siis millises vahekorras, on teadmata. Võimalikud on variandid. Mõnd neist variantidest püütakse järgnevas käsitleda.

Tootja

Lauri Vahtre

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

85

Kirjastus

Helmet Raja & Co

Ilmumisaasta

1993

Lehekülgi

64

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Euroopa – päästepaat või uppuv laev?”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga