Jälle kakskümmend aastat mereväge
Jälle kakskümmend aastat mereväge
Back Cover

“Jälle kakskümmend aastat mereväge” I raamat

29.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949930432 Kategooriad: , , Silt:

Ülevaateid ja meenutusi. Esimene raamat.

Koostajad: Kalev Konso, Reet Naber

***

Praeguseks on möödunud üle paarikümne aasta hetkest, mil kerkis päevakorda Eesti merejõudude (merevõimu) taastamine. Eesti Vabariigi mereväge ei taasloodud päris tühja koha peale, seega on kohane tuletada meelde nüüdseks juba rohkem kui kahekümne aasta taguseid pingelisi kuid ja päevi. Ajas tagasi rändamine aitab meil ka paremini mõista toonaste sündmusteni viinud olukorda…

1990. aasta oli väga sündmusterohke. Veebruaris hakati taaslooma Kaitseliitu, märtsis alustas tegevust Eesti Komitee kaitsetoimkond, aprillis ENSV Ülemnõukogu riigikaitse komisjon, mais otsustati moodustada Kodukaitse, augustis algasid Eesti-VNFSV ja Eesti-NSVLi läbirääkimised.

29. augustil 1991. aastal andis Eesti valitsus välja määruse, mille kohaselt reorganiseeriti Eesti omariikluse kaitsevajaduste rahuldamiseks Eesti Vabariigi Riiklik Tolli- ja Piirikaitseamet Eesti Vabariigi Riigi- ja Piirikaitseametiks (RPKA) riigiministri valitsemisalas, kellele pandi ülesanne hakata ette valmistama Kaitseministeeriumi loomist. Ministeeriumi põhimääruse kinnitamiseni jõuti järgmise aasta 22. juulil. Sama määrusega moodustati Kaitsejõudude Peastaap, mille ülesanne oli juhtida ühiskondliku julgeoleku regulaarreservi. Peastaap kuulus riigi- ja piirikaitseameti koosseisu, selle ülem allus vahetult valitsusele.

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

756

Kirjastus

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused

Ilmumisaasta

2014

Lehekülgi

264

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Jälle kakskümmend aastat mereväge” I raamat”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga