Back Cover

“Joaveski küla lugu”

14.90

1 laos

Seisukord: Kasutatud ? Tootekood: 9789949016792 Kategooriad: , , Silt:

Raamatu kirjutamise mõte tekkis 2018. aasta 7. juulil Joaveski algkooli kokkutulekul. Kokkutuleku korraldaja Kersti Aasmets tegi ettepaneku välja anda koduküla ajalugu käsitlev raamat, mille pealkiri võiks olla “Joaveski küla lugu”, lubades ise kirja panna algkooli ajaloo.
Mõte hakkas kohe idanema. Kokkutulekul osalenud ajalooharidusega Marju Verk andis nõusoleku hakata koguma materjali külaelu kohta sõjajärgsest ajast tänapäevani. Mõlemad naised on lapsepõlves ja noorusajal elanud Joaveskil. Ajaloolane Sten Berglund, kes on Joaveskil sündinud, juba aastaid Joaveski ja Nõmmeveski küla fotosid ja inimeste mälestusi kogunud ning arhiiviallikaid uurinud, toetas samuti mõtet kodukandi huvitav ajalugu raamatusse talletada.
Raamat koosneb neljast peatükist. Esimeses peatükis käsitletakse küla vanimat ajalugu, mis on seotud vesiveskite ja Joaveski vabriku rajamisega, teises peatükis vaadeldakse elu külas ja vabrikus pärast sõda, kolmandas antakse ülevaade Joaveski algkoolist. Neljas peatükk koosneb küla ja algkooliga seotud inimeste mälestustest.
Joaveski küla lugu saab alguse 1583. aastast, mil Joaveskit esimest korda kirjalikes allikates on mainitud. Küla ajaloost kirjutades tugines Sten Berglund Rahvusarhiivi, Läti Riikliku Arhiivi ja Eesti Ajaloomuuseumi materjalidele ning kohalike elanike suulise pärimusena edasi antud ajaloolisele mälule, mida säilitatakse Eesti Keele Instituudis. Ajajärku, mis hõlmab perioodi 20. sajandi algusest 20. sajandi keskpaigani, illustreerivad fotod on saadud erakogudest ja Fotomuuseumist.

Tootja

Sten Berglund, Marju Verk, Kersti Aasmets

Seisukord

Kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

740

Kirjastus

Joaveski ja Nõmmeveski külade selts MTÜ

Ilmumisaasta

2020

Lehekülgi

256

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Joaveski küla lugu””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga