Back Cover

“Karjala ja Petsamo tagastamine”

5.90

1 laos

Seisukord: Kasutatud Tootekood: 9789519849453 Kategooriad: , , ,

Neljapäeval 14.10.2010 tähistatakse Soomes Tartu Rahu 90 aastapäeva.
Tartu Rahu oli esimene Nõukogude-Venemaa ja iseseisva Soome vaheline rahuleping, mis lõi põhja maadevaheliseks rahumeelsele suhtlemisele ja lõpetas sõja.
Kui kaua rahu püsis ja kuidas osapooled järgisid rahulepingu sätteid? Neid asju valgustab uus raamat. See käsitleb ka pikaajalisi, kuid päev-päevalt aktuaalsemaks muutuvaid teemasid, millest poliitiline juhtkond püüab vaikida:
– Soome süü sõja alustamises
– Sõjasüüdlaste küsimus
– Evakueeritute omandi restitutsioon
– Karjala, Petsamo ja teiste alade tagastamine

Raamatus vaadeldakse neid Soomele, Venemaale ja kogu Euroopale aktuaalseid küsimusi eeskätt rahvusvaheliste seaduste ja lepingute ning Soome ja Nõukogude Liidu / Venemaa vaheliste kokkulepete valgusel, heanaaberluse ja usalduse õhkkonnas.
Soomel on karjala tagastamise küsimus, Eestil Setomaa ja Narva jõe taguste alade tagastamise küsimus. Mõlema riigi poliitiline juhtkond ei taha neid asju käsitleda. Et selgitada arusaamu ja õigusi, ilmub raamat ka eestikeelses väljaandes.
Raamatu hüpoteesid ja selle osaliselt kasutatud diskursiivanalüüs tekitavad kindlasti diskussiooni, nagu tegi seda 2005 aastal ilmunud raamat Karjala tagastamine / Karjalan palautus.
See on väga vajalik raamat Eesti lugejale, mis näitab, et me pole üksi oma probleemidega ja sarnaste küsimuste lahendamise nimel on koostöö hõimurahvaste vahel ülioluline.

 

Tootja

Veikko Saksi

Seisukord

Kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

280

Kirjastus

Prokarelia

Ilmumisaasta

2011

Lehekülgi

205

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Henn Põlluaas

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Karjala ja Petsamo tagastamine”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga