Karussell
Karussell
Back Cover

“Karussell”

14.98

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949948505 Kategooriad: , , , Silt:

Romaan Karussell (The Merry-Go-Round, 1905) on Maughami jaoks haruldase vormilise eksperimendi tulemus, sisaldades tegelikult endas kolme iseseisvat romaani, mis kujutavad Edwardi-aegset elu Londoni agulites, eeslinnades ja kõrgemas seltskonnas. Lugusid, mis käsitlevad kivinenud tavade tugevust ning inimsuhete keerukust, ühendab üks Maughami läbi aegade kõige veetlevamaid karaktereid. Lugejale avaneb meeldivalt vaimuka iseseisva vanatüdruku, välimuselt Agrippinat meenutava miss Ley silmade kaudu inimliku armastuse ja mõtlemisviisi kaootilisus: praosti tütre lühike, kuid õnnelik abielu sureva poeediga; suurilmadaam, kelle abielurikkuv kirg noore kelmi vastu ta veelgi armastavamaks abikaasale muudab; ja Maughami lemmikteema – aumehe otsus vooruslikkus eneses äärmuseni viia.

Ja veel, Maughami kaasaegsed kriitikud ei jätnud mainimata, et noore kirjaniku peen stiil, tema väljendusrikkus, kujundirikkus, sõnaseadmise oskus võtab lihtsalt tummaks!

Sisaldades mõtisklusi inimloomuse üle, armastus ja abielu üle, elumõtte otsinguid, on Karussell otsekui eelmäng Maughami võimsale peateosele Inimorjusest, mille ilmumiseni jäi siis veel kümmekond aastat.

Tootja

William Somerset Maugham

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

589

Kirjastus

Canopus

Ilmumisaasta

2013

Lehekülgi

432

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Karussell”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga