Kohad ja mittekohad
Kohad ja mittekohad
Back Cover

“Kohad ja mittekohad”

12.65

Laost otsas

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9789985587362 Kategooriad: , Silt:

Sissejuhatus ülimodernsuse antropoloogiasse.

Marc Augé “Kohad ja mittekohad” on haarav analüüs meie ülimodernsest maailmast, mida iseloomustavad kolm liiasust: sündmuslik ja ruumiline üliküllus ning mõõdupuude individualiseerumine. Ülimodernsus leiab Augé sõnutsi oma täieliku väljenduse üleilmastumise ja linnastumise käigus moodustuvates “mittekohtades” – näiteks lennu- ja raudteejaamades, kiirteedel ja supermarketites, kus tänapäeva inimene veedab suure osa oma ajast. Erinevalt “antropoloogilistest kohadest” puudub “mittekohtadel” seos identiteedi ja ajalooga; pigem iseloomustab neid üksindus ja ühetaolisus. Augé raamat pakub mõtlemisainet igaühele, kes huvitub tänapäeva maailma mõtestamisest või lihtsalt prantsuse uuemast antropoloogiast.

– Toomas Gross
Helsingi Ülikooli sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia osakonna lektor

Mind pani Marc Augé raamat mõtlema mittekohtade tegelikule levikule tänapäeva globaliseeruvas, lahustunud kohalugudega maailmas. Geograafid räägivad ruumist ja kohtadest selles – kus on mittekoha koht? Ja milline on mittekohtade ajaline ulatus?

– Hannes Palang
Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudi inimgeograafia professor

Marc Augé (snd 1935) on tänapäeva tuntumaid prantsuse antropolooge, Ècole des Hautes Ètudes en Sciences Sociales´i emeriitprofessor ja endine direktor. Augé alustas välitöödega Aafrikas, alates 1980. aastatest on ta aga tegelenud eeskätt Euroopa ühiskondade antropoloogiaga.
Selles vallas on tema tuntuim teos “Kohad ja mittekohad: Sissejuhatus ülimodernsuse antropoloogiasse” (1992). Kuivõrd Augé hinnangul ei anna mõiste “postmodernism” adekvaatselt edasi tänapäeva sotsiaalseid arenguid, sest postuleerib katkestuse moderniseerimises, siis on ta kasutusele võtnud mõiste “ülimodernsus”. Ülimodernsust iseloomustab tema hinnangul aina paisuv “mittekohtade” hulk. Tegemist on siirdepaikadega, kus inimesed veedavad üha enam oma ajast, need on kohad, mida me ei taju autonoomsetena, vaid milles me viibime üksnes ajutiselt; meid ei seo nendega sotsiaalsed ega emotsionaalsed sidemed.

Bibliotheca Controversiarum

Tootja

Marc Auge

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

177

Kirjastus

TLÜ

Ilmumisaasta

2012

Lehekülgi

140

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Anti Saar

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Kohad ja mittekohad”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga