Back Cover

“Koletised”

12.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985319031 Kategooriad: , Silt:

“Koletised” on ülevaade inimkonna ajaloo kurjusest, haarav kroonika inimlikust alatusest ja kõlvatusest, õppetund hea ja kurja suhetest kolme aastatuhande vältel. Edukas ajaloolane Simon Sebag Montefiore esitleb selles raamatus oma valikut ajaloo kõige koletumatest meestest ja naistest.

Hunnide Attilast Adolf Hitlerini, Lucrezia Borgiast Ivan Julmani, Jossif Stalinist Saddam Husseinini ja Hiina esimesest keisrist kuni Mao Zedongini – “Koletised” on kaasakiskuv lugemismaterjal ja õpetlik teejuht inimliku nurjatuse kõige suuremate kuritegude juurde.

Raamatusse “101 ajaloo suurkuju” (e.k 2009, Varrak) valis Simon Sebag Montefiore ajaloo kangelased ja kangelannad, käesolevas raamatus aga käsitleb ta ajaloo tumedat poolt. “Koletistes” esitatakse kronoloogilises järjestuses kaasakiskuvad portreed 101 pahelisest inimesest, kes tundsid ühtviisi naudingut julmast halastamatusest ja piiramatust võimust, keda rõõmustas valu ja kannatuste põhjustamine ning põlgus inimelu vastu. Paljud neist – Nero ja Al Capone, Tšingis-khaan ja Henry VIII, Lucrezia Borgia ja Rappija Jack, Lenin ja Himmler, Charles Manson ja Pablo Escobar – on kurikuulsad. Teised – paavst Johannes XII (kes muutis Vatikani bordelliks), 16. sajandi inimsööja Sawney Beane, parun von Ungern-Sternberg (kes vallutas 1920. aastal Mongoolia, uskudes, et tema on Tšingis-khaani taaskehastus), vampiirist Ungari krahvinna Elizabeth Bathory, Osmanite piraat-kuningas Barbarossa – on vähem tuntud.

Mõned neist koletistest mõtlesid välja uskumatult julmi piinamisviise, mõned tapsid oma perekonnaliikmeid, teised korraldasid miljonite süütute inimeste mõrvu; mõned neist olid imetletud riigimehed, mõned aga maniakid. Valahhia vürst Vlad Dracul ajas oma vaenlasi teibasse, moodustades veristest vaiadest metsa; Bütsantsi keisrinna Irene laskis oma pojal silmad välja torgata; 70 000 süütut muslimit ja juuti tapsid ristisõdijad, kui nad vallutasid Jeruusalemma; mongoli sõjapealik Timur ehitas inimkolpadest püramiide. 20. sajandil hävitas Adolf Hitler 6 miljonit juuti, Jossif Stalin likvideeris kümneid miljoneid eri rahvustest inimesi ja Mao Zedong oli vastutav 70 miljoni hiinlase surma eest.

Rikkalikult illustreeritud ja haarav kogumik lugudest, isiksustest ja hädavajalikest õppetundidest ajaloost, mida keegi ei tohiks unustada- ja mida igaüks peaks teadma.

Simon Sebag Montefiore on ajaloolane ja kirjanik. Ta sündis 1965. aastal ning õppis Cambridge´is Conville & Caius College´is ajalugu. Tema esimene ajalooraamat “Potjomkin” kandideeris mitmetele mainekatele auhindadele, “Stalin. Punase tsaari õukond” võitis 2004. aastal Briti raamatuauhinna ajalooraamatute kategoorias. Tema viimane raamat “Noor Stalin” võitis LA Times´i raamatuauhinna parima elulooraamatuna ja Bruno Kreisky auhinna poliitilise kirjanduse valdkonnas. Montefiore´i teosed on kogu maailmas edukad, neid on avaldatud 34 keeles. Kuningliku Kirjandusühingu liige Simon Sebag Montefiore elab koos abikaasa, romaanikirjaniku Santa Montefiore´i ja kahe lapsega Londonis.

Rohkem infot leiate aadressilt simonsebagmontefiore.com.

John Bew töötab Cambridge´is kaasaegse Briti ajaloo alal ja on Peterhouse College´i õppedirektor. Ta sündis 1980. aastal Belfastis ja lõpetas ajalooõpingud Pembroke College´is Cambridge´is 2002. aastal, seal kirjutas ta ka auhinna võitnud magistritöö ning sai doktorikraadi. Ta kirjutab, peab loenguid ja esineb meedias erinevatel teemadel Briti ja Iirimaa ajaloost kuni kaasaegse sisepoliitika, välispoliitika ja terrorismini.

Martyn Frampton on Cambridge´is, Peterhouse College´is nooremteadur. Ta õppis Cambridge´is Barnard Castle School´is ja Jesus College´is. Tal on filosoofiamagistri kraad rahvusvahelistes suhetes ning doktorikraad ajaloos. Tema akadeemilised huvid hõlmavad Euroopa ja Iiri lähiajalugu, Briti välispoliitikat ja terrorismi.

Tootja

Simon Sebag Montefiore

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

1185

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2009

Lehekülgi

320

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Kaja Riikoja

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Koletised”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga