Lolita
Lolita
Back Cover

“Lolita”

3.99

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 849819329 Kategooriad: , , Silt:

“Lolita” tegevus toimub 1947. aastal Ameerika Ühendriikides. Romaani minategelane, 36-aastane kirjandusprofessor Humbert Humbert on aastaid otsinud noortest tütarlastest leevendust oma kummalisele seksuaalsele rahuldamatusele, mis jäi temasse noorukipõlve varasurnud armastatust Annabelist. Ta leiab Annabeli taaskehastuse 12-aastases Dolores Haze´is ehk Lolitas.

Ainsaks põhjuseks soov tüdruku lähedal olla, abiellub Humbert Humbert ta emaga. “Tahan, et juhtuks mõni kohutav õnnetus. Maavärisemine. Vägev plahvatus,” unistab Humbert. “See põrmustab silmapilkselt ja täielikult Lolita ema ning kõik naabrid, teeb mitme miili ulatuses puhta töö. Lolita nuuksub mu rinnal. Olen vaba, naudin teda varemete vahel.”

See kohutav õnnetus juhtub… Ja alguse saab mehe ja tüdruku seksuaalselt kõrgepingeline suhe, taustaks teekond autos läbi Ameerika.

Kuid noorus ei tähenda süütust, ei tähenda ka lihtsameelsust. Samal ajal, kui mees on ennast unustanud hõljuma taevaliku õndsuse lainetesse, ärkab Lolitas pahelisus ja salakavalus. Ta õpib oma võlusid ära kasutama. Ta õpib ka truudust murdma ja Humberti kõrval tekib salapärane rivaal.

Alanud päikseliselt, vajub see ebaloomulik suhe, mida Nabokov kirjeldab suurepäraselt lennuka lause ja inimvaimu sügavustesse ulatuva pilguga, järjest süngematesse varjudesse.

“Kujutasin Lolitat ette ihualasti, ainult üks sokk jalas ja nägus käevõru randme ümber, ristseliti voodis, kuhu ta mu armurohu mõjul oli varisenud, sametist juuksepael ikka veel käes; meepruun rind, kuhu napp supelkostüüm oli jätnud oma negatiivjälje, valeva vöödi, näitas mulle kahvatuid nibusid; ümaral häbemekingul kasvavad karvaudemed läikisid roosa lambivalguse käes.”

Eesti Päevalehe Raamat nr 2

Halb köide: keskelt mõned lehed köite küljest lahti.

Tootja

Vladimir Nabokov

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud. Paberkaaned kulunud, keskelt mõned lehed köitest lahti.

Kaal

365

Kirjastus

Eesti Päevaleht

Ilmumisaasta

2005

Lehekülgi

280

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Hans Luik

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Lolita”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga