Back Cover

“Looduslik vesi ja hämmastavad imeveed”

9.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985017269 Kategooriad: , Silt:

Vett tunneb inimkond juba ammustest aegadest peale. Siiski on paradoksaalne, et tuntud on samaaegselt ka tundmatu. Vee struktuuri eripärad muudavad vee omadused unikaalseteks ja anomaalseteks. Vees on palju salapära ja mõistmatut. Kui poleks anomaalset vett, siis poleks ka Elu.
Vee struktuuri uurimine pakub uusi üllatusi. Sajandivahetuse aastakümnendil selgitati, et tavalises vees esineb veemolekulidest moodustunud erineva suuruse ja struktuuriga osakesi, sealhulgas 20-st vee molekulist tekkinud dodekaeedreid, 280-st vee molekulist moodustunud kerakujulisi ikosaeedreid ja lõpmatult palju erineva koostisega klastreid ning klatraate. Paljud vee omadused on ebaharilikud. Nüüdisajal tuntakse enam kui 40 anomaalset vee omadust, millest mõnigi ei tundu tõepärane, näiteks Mpemba efekt, mille kohaselt soe vesi jäätub kiiremini kui külm vesi. Ent ometi on see nii.
Peamine osa raamatust tutvustab lugejat mitmekümnel eritingimusel valmistatud hämmastavate imevetega. Neist vaid mõned (raske vesi, hõbevesi, magnetvesi) on üldsusele tuttavamad, paljud veed (kuldvesi, vaskvesi, elu- ja surmavesi, mitmel viisil aktiveeritud vee eriliigid, degaseeritud vesi, metastabiilne vesi, O-vitamiin, radioaktiivse kiirgusega mõjutatud vesi jt) on maailmas tuntuks saanud ning tähelepanu äratanud alles sajandivahetuse aastail ja mitmedki on pälvinud imevete kuulsuse oma eriomaduste ja ravitoime tõttu. Illustratsiooniks võib märkida, et hõbevesi on omandanud superravimi kuulsuse, vaskveest põhjustatud mürgistusoht võib meid ähvardada aga kodus, kui veevõrgus või boileri ühedustes on vasest veetorud, kuldvesi on USAs tekitanud sensatsiooni kui ajutegevuse ja intelligentsuskvoodi (IQ) suurendaja, mille toimet ei osata küll seletada, aga efekt on katseliselt tõestatud. Niisuguseid näiteid on selles raamatus palju.
Emeriitprofessor Hergi Karik on enam kui veerand sajandit uurinud veega seonduvaid küsimusi ja esitab nüüd ulatusliku väliskirjanduse analüüsi põhjal koostatud huvitava ülevaate nüüdisaja uurimustest vee struktuuri, anomaalsete omaduste ja maailmas sensatsiooni põhjustanud hämmastavate omadustega imevete kohta. Ladus ja lihtne sõnastus teevad teadusprobleemid arusaadavaks ja mõistetavaks, juhtumid ning seigad avastustest, imevete ravitoimest ja rakendusaladest on köitvad.

Meeldivaid lugemiselamusi!

– Professor Henn Kukk, PhD Tallinna Ülikooli Matemaatika-loodusteaduskonna dekaan

Tootja

Hergi Karik

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kirjastus

Koolibri

Ilmumisaasta

2006

Lehekülgi

144

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Looduslik vesi ja hämmastavad imeveed”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga