mõtterelv ees
mõtterelv ees
Back Cover

“Mõtterelv. Propaganda ajalugu vanaajast tänapäevani.”

13.55

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949489145 Kategooriad: ,

Käesolev raamat käsitleb propaganda vahendeid. Mitte seda, kas toode (nagu süda või religioon) on vajalik või mitte, kas see on õige või vale, õiglane või ebaõiglane. Uuritakse vaid vahendeid, mille abil toodet – edukalt võid edutult – turustatkse.

Raamat annab lugejale teadmisi, kuidas propaganda on arenenud, kuidas seda ära tunda ja milliseid eesmärke võib see eneses peita.

Propaganda – nagu sõnastas üks Inglise välisministeeriumi ametnik 1920ndate lõpus – on “hea sõna, mis on läinud nihu”. Propaganda ei pruugi olla halb, nagu enamik arvab. Näiteks, eks ole ju “õiglasest sõjast” rääkides seda toetav propaganda õigustatud? Ja kui sõda on “vajalik”, on ju seda propagandagi?

Philip M. Taylor (1954-2010) õppis ja elas terve elu Inglismaal Leedsis, lõpetas seal ülikooli, alustas teaduskarjääri, sai professoriks ja seal ta ka suri ainult 56aastaselt.

Nende kuivade sõnade taga on aga särav karjäär, karismaatiline professor, kellele tema õpilased üle kogu maailma on teinud väga emotsionaalseid järelehüüdeid.

Teie ees on Philip M. Taylori teos originaalpealkirjaga “Munitions of the Mind”. Omal ajal oli selle raamatu ilmumise sensatsioon ja teos muutus kohe valdkonna lauaraamatuks, nüüd juba klassikaks. See oli pikka aega ainuke propaganda ajalugu käsitlev teos, mille põhjal huviline sai vanaajast kaasajani luua ettekujutuse, mis asi see propaganda on.

– Raul Rebane

Sari: Riigikaitse Raamatukogu

Tootja

Philip M. Taylor

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

730

Kirjastus

Eesti Ajalehed

Ilmumisaasta

2011

Lehekülgi

384

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Raili Puskar

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Mõtterelv. Propaganda ajalugu vanaajast tänapäevani.”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga