Back Cover

“Noa noa. Elu Tahitil”

8.90

1 laos

Seisukord: Kasutatud Tootekood: 9985965701 Kategooriad: , Silt:

Ma olen jõudnud otsusele, mida ei ole võimalik enam muuta – minna alatiseks elama Polüneesiasse. Siis saan ma lõpetada oma elupäevad rahus ja vabaduses, ilma muredeta homse päeva pärast ja vabana lõputust võitlusest idiootide vastu. – Paul Gauguin, oktoober 1894

1894. aastal tuli Paul Gauguin järeldusele, et Euroopa kultuur tervikuna, eriti aga Prantsuse kultuur on nii vaimselt kui ka moraalselt pankrotistunud.
8. juunil samal aastal saabus ta Tahitile – läbitungimatute džunglite ja troopilise soojuse maale ning – mis oli kõige tähtsam Gauguinile – rikkumata, ebadekandentlike, mitte-eurooplaslike ja ebatavaliselt kaunite inimeste maale.
Gauguin tundis sellisest elust mõnu kaks aastat, luues seal nii oma meisterlikumaid ja enamtuntud maale kui ka päeviku, millest sai käsikiri autobiograafilisele romaanile Noa noa. Oma Tahiti päevikus kirjutab Gauguin kiindumusega majesteetlikest inimestest, keda ta kohtas (Maoori printsessist, kes oleks peaaegu purustanud ta voodi, oma esimesest Tahiti armukesest, kes jättis ta maha, sest ei saanud küllaldaselt kingitusi ja oma kolmeteistkümneaastasest naisest), legendidest ja müütidest, mida talle jutustati, maalidest, mille kallal ta töötas ja külluslikust troopilisest maastikust, mis ümbritses ja inspireeris teda.

Tootja

Paul Gauguin

Seisukord

Kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

285

Kirjastus

Canopus

Ilmumisaasta

2005

Lehekülgi

140

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Ilo Jaik Riedberg, Clauss Riedberg

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Noa noa. Elu Tahitil”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga