Back Cover

“Parvuse salatoimik. Ostetud revolutsioon.”

11.35

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9789985664711 Kategooriad: , Silt:

Kes oli Parvus? Ta oli revolutsiooni hall kardinal. Temata poleks Lenin sõja ajal saanud Saksamaa kaudu Venemaale tagasi pöörduda, et võimu haarata. Tema eeltööta poleks ülima tõenäosusega toimunud kommunismi levimist üle Ida-Euroopa ja poole maakera, mille tagajärjed on tänini nähtavad, ning polnuks ka neid 100 miljonit ohvrit, mis see nõudis.
Me jälgime Parvuse alias Helphandi erutavat elukäiku alates Venemaast läbi Šveitsi ja Saksamaa tagasi Balkanile ning lõpuks Skandinaaviasse, elame kaasa ta tõusudele ja langustele, vanglatele, rikkusele ja võimule.
Me õpime tundma ta austajat ja õpilast Trotskit, aga ka Leninit – selle malemängu peavigurit, kus nuppe liigutas Parvus. Me satume diplomaatide, agentide ja intriigide maailma ning oleme äkitselt 1917. a. segaduste ja mässude keskel.
Ent see on ka ühest suurest isiklikust ja poliitilisest tragöödiast kantud elu, sest vähe sellest, et Lenin keeldus täitmast tema soovi töötada Venemaa esimeses revolutsioonilises valitsuses, tähendas tema visiooni ühiskonna uuendamisest tegelikkuses vägivalda ja terrorit.

Tootja

Elisabeth Heresch

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

270

Kirjastus

Olion

Ilmumisaasta

2006

Lehekülgi

271

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Vladimir Beekman

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Parvuse salatoimik. Ostetud revolutsioon.””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga