Back Cover

“SPQR. Vana-Rooma ajalugu.”

19.90

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9789985341643 Kategooriad: ,

Teos hõlmab tuhandeaastast perioodi, tutvustab kuulsaid ja ununenud roomlasi, heidab uut valgust Rooma kultuuri mitmekülgsusele orjapidamisest akveduktideni ning uurib demokraatiat, rännet, usuvaidlusi, ühiskondlikku liikuvust ja ekspluateerimist impeeriumi laiemas kontektis.

Mary Beardi nutikalt kirjutatud tähelepanuväärne ja kriitiline analüüs ei vaatle üksnes seda, kuidas me antiikaja Roomat seni oleme käsitlenud, vaid valgustab ka põhjalikult seda, mida uut oleme arheoloogia vahendusel impeeriumi kohta õppinud.

Rooma impeeriumi, vallutuste, julmuse ja liialduste ajalugu mängib meie igapäevaelus rolli veel tänapäevalgi, sest väitlused kodakondsuse, terrorismi ja üksikisiku õiguste üle ei ole kuhugi kadunud.

“SPQR” on Rooma ajaloo uus käsitlus ühelt maailma väljapaistvamalt antiigiuurijalt. Mary Beard ei uuri mitte ainult seda, kuidas Rooma kasvas Kesk-Itaalia tähtsusetust külakesest suurriigiks, mille valduses oli territoorium Hispaaniast Süüriani, vaid ka seda, kuidas roomlased mõistsid iseennast ja oma saavutusi ning miks nad on veel tänapäevalgi olulised. See teos on antiikse Rooma üllatusrohke, kõnekas ja usaldusväärne ajalugu.
SPQR on roomlaste endi lühend oma riigi kohta: Senatus populusque Romanus. “Rooma senat ja rahvas”, ning selle suurejoonelises käsitluses muutuvad senat ja rahvas elavaks.

Tootja

Mary Beard

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

780

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2017

Lehekülgi

488

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Aldo Randmaa

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “SPQR. Vana-Rooma ajalugu.”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga