Back Cover

“T”

19.95

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985342619 Kategooriad: , ,

Viktor Pelevini romaani peategelane on krahv T, kellest algselt oleks pidanud saama Lev Tolstoi, tänapäevase ja kirikule meelepärase elulooromaani keskne kuju, kuid 21. sajandi algusesse jõudnud kirjastustegevuse mullistustes muundub ta võitluskunstide meistriks, kes kasutab osavalt mitmesuguseid, muuhulgas habemesse põimitud terariistu, pisipommidest rääkimata. Tolstoi nimest jääb alles ainult algustäht, kuid säilib krahvi tiitel ja nii mõndagi kirjaniku põhiolemusest.
Krahv T põgeneb oma kodust Jasnaja Poljanas, üritades pääseda keisririigist salapolitsei käest. Oma teekonnal kohtab ta kabalistlikku olendit Arieli, kes väidab end olevat krahv T looja, seda küll viie seriaali-stsenaristi kaasabil, kes tegutsevad aeg-ajalt üsna omapäi. Selgub ka, et tänapäeva maailmas kannab see looja Ariel Edmundovitš Brahmani nime ja liigub Venemaa äriringkondades, mida ta siis 20. sajandi algusest pärit arusaamadega krahv T-le ülevaatlikult (ja pelevinliku värvika sarkasmiga) tutvustab.
Vene kirjandusklassikat esindavad romaanis veel Fjodor Dostojevski ning filosoof ja müstik Vladimir Solovjov. “Tšapajevi ja Pustota” lugejaid ootab aga kohtumine noore Tšapajeviga.
Originaali ilmumisandmetes tutvustab teost lühike lause: “Uus romaan kirjaniku sulest, kelle ajastul teenisid rahvast Brežnev, Gorbatšov, Putin.” Sealtsamast nähtub ka, et romaani kirjanduslik toimetaja on olnud A. E. Brahman, kelle nime ümbritseb leinaraam.

Tootja

Viktor Pelevin

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

443

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2018

Lehekülgi

376

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Maiga Varik

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““T””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga