vanaisa ees
vanaisa ees
Back Cover

“Vanaisaga jalutamas”

0.99

2 laos

Seisukord: kasutatud Kategooriad: ,

Ühel päeval järjekordsele retkele minnes nägi Anu ja vanaisa, kuidas üleaedne askeldas õues pudelivirna kõrval. Ta valas ühest ilmatu suurest pudelist mingit kollakat vedelikku valgesse kannu ning asus sellega limonaadi- ja õllepudeleid täitma. Vanaisa tervitas ja astus õue juttu ajama.

“Tervist-tervist!” vastas Münchhauseniks ehk lihtsalt Münhaks kutsutud naaber ja naeratas oma igevest naeratust, mis ilmus otsekohe tema näole, niipea kui ta oma suud paotas. “Näh,” ütles mees, “sain ühe laari nisuveini valmis, villin selle nüüd pudelitesse, muidu liisub ära.”

“Mis see villimine on?” küsis Anu vanaisalt.

“Villima tähendab nii kanget märjukest pudelisse ajama, et joojal tulevad villid kõhunaha peale,” mökitas Münha naerda. “Villimine on mingi joogi pudelitesse panemine,” seletas vanaisa vastuse üle. “Villida võib piima, õlut, limonaadi, üldse kõike joodavat.”

Mehed vestlesid seni, kuni naaber oma tööga valmis sai. Ta puistas suure pudeli põhja jäänud nisuterad pange ja suundus sellega piirikraavi ääres asuva prügihunniku poole. Vanaisa ja Anu läksid temaga kaasa, et kraavi äärt mööda mägedesse minna.

Tootja

Eduard Leppik

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

50

Kirjastus

Eduard Leppik

Ilmumisaasta

1996

Lehekülgi

40

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Vanaisaga jalutamas”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga