Back Cover

“Verev keskpäeva taevas”

24.15

1 laos

Seisukord: uus Tootekood: 9789985342466 Kategooriad: , , Silt:

Venemaa, 1942. Üks mees. Üks naine. Ja meeleheitlik sõit ellujäämise nimel.

Raamatute “Romanovid” ja “Jeruusalemm” autorilt on Moskva triloogia raames ilmund romaanid “Sašenka” ja “Ühel talveööl”. Triloogia kolmanda romaani tegevus toimub Teise maailmasõja ajal Stalingradi lähedal palavas stepis, kus toimuvad 20. sajandi viimased suuremad ratsaväelahingud.
Benja Golden, kes on Gulagis vangina kuritegude eest, mida ta pole teinud, ühineb kasakatest ja kurjategijatest moodustatud karistuspataljoniga, et võidelda sakslaste vastu. Temast saab ratsaväelane ning ühel 1942. aasta juulikuu palaval päeval saadetakse tema ja ta kaaslased enesetapumissioonile vaenlase tagalasse – aga kas nende seas on reetur? Ainus, keda Benja tõesti usaldada saab, on tema hobune Hõbesokk, aga armu pole tal sõjas kusagilt loota.
Kümne päeva jooksul avanevad meie silme ees Benja sõda Lõuna-Venemaa steppides, Stalini sepitsused Kremlis, äge tundelahvatus Benja ja itaallannast meditsiiniõe vahel, Stalini tütre ja Nõukogude sõjakorrespondendi armulugu – see on rabav lugu kirest, vaprusest ja ellujäämisest, kus reetmist võib alatasa oodata, surm on vaid südametukse kaugusel ning armastus, olgugi põgus, pakub ainsat lunastust tapatalgutest.

Tootja

Simon Sebag Montefiore

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

722

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2017

Lehekülgi

351

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Uno Abram

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Verev keskpäeva taevas”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga