“Viimane don”

9.90

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9985864913 Kategooriad: , ,

Mario Puzo on sündinud New Yorgis. Teise maailmasõja ajal teenis Ühendriikide lennuväes Ida-Aasias ja Saksamaal. Lõpetas Columbia ülikooli ja töötas enne vabakutseliseks jäämist pikka aega mitmesugustes valitsusasutustes. Varasem 60-ndate aastate kirjanduslik looming “The Fortunate Pilgrim” ja “The Dark Arena” pälvis vaid kriitikute tähelepanu, suurem edu tuli koos romaaniga “The Godfather” (“Ristiisa, eesti keeles 1991) ja selle järgi tehtud filmiga (režissöör Francis Ford Coppola, osades Marlon Brando, Al Pacino jt). 

1978. aastal ilmus romaan “Fools Die”, 1984. a. “The Sicilian” ja 1992. a. “The Fourth K”. Pälvis stsenaristina “Godfather” ja selle järje eest kaks Academy Awardi ning on osalenud veel seitsme filmi loomisel, neist tuntumad “Superman” ja “Superman II”. 

Don Clericouzio oli nii heas tujus, et lasi Rose Mariel end sel nädalal juba teist korda meelitada elutuppa televiisorit vaatama. Neli tundi välja kannatanud, ütles don tütrele: “Kas tõesti oleks võimalik elada sellises maailmas, kus igaüks teeb, mis pähe tuleb? Mitte kedagi ei karista ei Jumal ega kaasinimesed, keegi ei pea elatist teenima? Kas on olemas sellised naised, kelle iga kapriis peab saama rahuldatud? Kas on olemas nii rumalaid ja nõrku mehi, kes järgnevad igale kirele, väiksemalegi õnnekujutelmale? Kus on korralikud abikaasad, kes teenivad igapäevast leiba; kes mõtlevad, kuidas paremini kaitsta oma lapsi saatuse ja kurja maailma eest? Kus on inimesed, kes mõistavad, et tükk juustu, klaas veini ja katus pea kohal on päeva lõppedes piisav saavutus? Millise segaduse nad elust korraldavad, milliseid tragöödiaid tekitavad tühistest asjadest.” Don patsutas tütre pead ja viipas käega televiisori poole. “Ujugu nad kõik ookeani põhjas.” Ja lisas lahkudes veel tarkusetera: “Igaüks vastutab kõige eest, mida ta teeb.” 

Sari: Menukirjanike Sari

Ersen, 1998 476lk

Tootja

Mario Puzo

Seisukord

kasutatud

Kaal

570

Kirjastus

Ersen

Ilmumisaasta

1998

Lehekülgi

476

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Juhan Habicht

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Viimane don”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga