Back Cover

“Völsungite saaga”

5.20

2 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789985773260 Kategooriad: , Silt:

13. sajandil tundmatu islandi autori kirjutatud “Völsungite saaga” põhineb oluliselt vanemal materjalil, mille juured ulatuvad tagasi vähemalt suure rahvasterändamise aega 5. sajandil. Paljud saaga tegelastest on kaudselt seostatavad kunagiste germaani ja hunni kuningatega ning sündmustiku kaugeks tagapõhjaks võivad olla tegelikult toimunud ajaloosündmused.

Lugu lohetapja Sirgurdist ja Völsungite soo langemisest kuulub germaani rahvaste ühisesse kultuuripärandisse, mis kunagi oli üldtuntud kogu Põhja-Euroopas. Oma laialdaselt levikult on Völsungite tsükkel võrreldav teiste suurte keskaegsete kirjandustraditsioonidega nagu lugulaulud Karl Suure ustavast vasallist Rolandist ja rüütliromaanid kuningas Arthuri Ümarlaua rüütlitest. Kui viimastes peegeldub eeskätt rafineeritud õukonnakultuur, siis Sigurdi lugu pakub vähemalt oma põhjamaises variandis võimaluse siseneda teistsugusesse keskaega, milles elavad kangelased ei hooli suuremat südamedaamidest ega rüütliturniiridest, vaid üksnes aust ja kättemaksust, mis viib tihti lõppematu veritasuni perekondade vahel.

Samas on “Völsungite saagal” oma üldinimlik mõõde, igihaljas motiiv inimese asjatust võitlusest oma saatusega, et sellel lõpuks siiski alistuda. Ent traagilisusele vaatamata ei puudu loos tubli annus puhast meelelahutust ja isegi huumorit. Saagas antud pilt muinaspõhja eetikast ja elulaadist, või vähemalt sellest, kuidas seda kõrgkeskaegsel Islandil mäletati ja kujutleti, on rikas ja mitmekülgne ning pakub vaieldamatut kultuuriloolist huvi.

Seisukord

uus


Raamat on heas korras

Kaal

485

Kirjastus

Ilmamaa

Ilmumisaasta

2009

Lehekülgi

143

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Mart Kuldkepp

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Völsungite saaga””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga