Korduma kippuvad küsimused:

Raamatute seisukorra kohta saab infot kolmest kohast.

Esiteks, toote pildi kõrval olev “Seisukord”, kus tuuakse ära, kas raamat on uus, kasutatud või taastatud (selle kõrval on küsimärk).

Teiseks, pildi all keskel olev “Toote detailid”. Kui sellel klikkida, siis avaneb ülevaade raamatu kohta, kus on samuti “Seisukord”, mis omakorda jaguneb kaheks: tuuakse veel kord ära, kas raamat on uus, kasutatud, taastatud ning millise hinnangu oleme andnud meie selle raamatu seisukorrale. Selle hinnangu kohta loe edasi käesoleva lehe järgmisest punktist 1. Mida tähendab „raamat on heas korras“?

Kolmandaks, kui leiame, et raamatul on mingi viga, mida ostja peaks enne raamatu ostmist teadma, siis kirjutame sellest ka raamatu “Kirjelduse” juures. Näiteks, kui raamatus on pühendus, on halb köide, esineb allajoonimisi jne. Vabandame juba ette, kui juhuslikult on mõni defekt või allakriipsutamine või pühendus jäänud märkimata – vahel lihtsalt jäävad asjad “kahe silma vahele”.

Kui toodud kolmes kohas mingeid lisakirjeid või täpsustusi ei ole, siis ei ole me midagi erilist ehk mainimisväärset või üleliigset raamatu juures märganud (kui raamatu juures mõnda toodud kolmest kirjest ei ole, siis ei ole me kahjuks veel jõudnud raamatut uue andmebaasi/veebopoe jaoks sobilikuks muuta). 

Üritame hoida ka pildid raamatust, selle esi- ja tagakaanest (Flip to Back) asja- ja ajakohased. Mõningatel juhtudel saab “Kiirvaate” alt (enne tootelehele minekut) näha raamatu esikaane pilti suuremalt ja üksikasjalikumalt.

 1. Mida tähendab „raamat on heas korras“?

Raamatud oleme jaotanud vastavalt nende korrasolekule (meie subjektiivne hinnang) alljärgnevalt:

 • Uus raamat

Raamatut ei ole (meie hinnangul) loetud, on otse kirjastusest või trükikojast või oleme ostnud selle enda tarbeks ning ei ole seda lugenud.

 • Raamat on heas korras

Raamatut on vähemalt korra loetud, lehitsetud ja/või riiulisse pandud. Sellest tulenevalt võivad olla kaane ja lehtede pööramisest tekkinud murdejäljed, kaantel teiste raamatutega kokkupuutest peened kriipsud. Paarkümmend aastat riiulis seisnud raamatul on muidugi ka lehed kollakaks tõmbunud, paber muutub pudedamaks jne. Üldkokkuvõttes ei ole raamatul suurt viga midagi.

 • Raamat on aja jooksul kulunud

Üldjuhul on raamat välja antud 20. sajandi teisel poolel. See on suhteliselt hästi hoitud raamat, kuid aeg on teinud oma töö. Seda on ka korduvalt loetud, lehitsetud ja/või riiulisse seisma pandud. Raamatul on alles kõik lehed ja kaaned, puuduvad väga tugevalt „näritud“ ääred, plekid ja rebenenud lehed, kuid nad on olemas. Aja jooksul, raamatu kasutamisest ja riiulist riiulisse ümbertõstmise tagajärjel on lehed muutnud oma värvi (läinud kollakaks, tumedaks), kaantele on tekkinud kulumise/kriipimise jälgi, nurgad võivad olla „näritud“, ilukaaned on narmendama löönud, pehmeköiteliste raamatute kaantel on ka muid murdejälgi kui lehtede pööramisest. Ilukaaned võivad olla kadunud.

 • Raamatut on aktiivselt loetud/raamatu seisukord jätab soovida

See on raamat, mida on korduvalt ja korduvalt loetud ja selle käigus on raamat kannatada saanud; teisalt on ka aeg teinud oma töö. Raamatu selg võib olla tugevalt kulunud, kindlasti on raamatu nurgad „näritud“ välimusega. Raamatus võib olla mõni rasvane sõrmejälg, pastaka või pliiatsiga tehtud jutt. Lehed on kindlasti kollased, halvast paberi kvaliteedist tingituna määrdunud välimusega. Raamatus võib olla ka sissekanne/pühendus.

 • Raamat on taastatud

Oleme viletsas seisus raamatu taastanud oma võimete kohaselt. Vahetanud valged siselehed, kleepinud kinni lahtised lehed, teinud uued kaaned. Raamatu võib kanda kategooriasse „raamat on aja jooksul kulunud“.

 

Ei tohi unustada, et tegemist on kasutatud raamatutega ning nende seisukorra hindamine on subjektiivne!

Kui raamatu “kirjelduses” on mõni pilt, siis kliki parempoolse klahviga pildil ning ava pilt “uuel vahelehel” ja VAHEL saabki teksti lugeda (alati see kahjuks ei tööta).

 

 1. Kas raamatute juures olevad CD-d töötavad?

Kahjuks ei saa anda 100%-list garantiid. Iga CD kontrollime arvutis üle – et kas arvuti CD-d üldse loeb seda. Ostmisel vaatame muidugi ka kui kriimustatud CD pind on. Kui CD-d saab koheselt kuulata, siis valime suvalise “tracki” ja ka kuulame – seega peaks CD olema üldjoontes korras. Kui aga CD arvutisse sisestamisel nõuab sellel oleva programmi installeerimist, siis seda me ei tee, sest kui CD-l on installeerimise piirangud peal, siis rikume selle koheselt ära. Samas ei saa me garanteerida, et selle eelmine omanik ei ole juba kõiki võimalusi ära kasutanud. Kui CD ei tööta, siis ostame selle koos raamatuga tagasi. Kui on soovi, ostame tagasi ainult CD. Hinnas saame kindlasti kokkuleppele!

 

 1. Kui kiiresti postitatakse tellitud raamatud?

Tellimused viime omapoolsesse postiasutusse maksmisele järgneva 2-3 tööpäeva jooksul, aga juhtub, et ka kiiremini. Edasine sõltub postiasutuse töö kiirusest.

 

 1. Miks ei kao raamat toodete nimekirjast peale selle lisamist ostukorvi?

Raamat ei kaogi toodete nimekirjast, lihtsalt kaob võimalus lisada see ostukorvi ning tekib kirje “müüdud”. Meie lehe “otsing” seda raamatut meie lehelt enam ei leia, samas Google otsingusse jääb ta alles – selle otsinguid ja leidmisi me kahjuks muuta ei saa. Igat raamatut saab üldjuhul tellida vaid ühe eksemplari, kuna rohkem lihtsalt ei ole. Kui on rohkem, saab “Sinu ostukorvis” muuta toote “Kogust”. Sisestage uus, soovitav number ja vajutage “Uuenda”. Kui sisestasite koguse, mis on suurem kui tooteid laos on, siis annab arvuti sellest spetsiaalse kirjega teada. Vabandame, kui juhtub, et oleme jätnud maksimaalse võimaliku koguse märkimata või esineb muu viperus ning saate tellida rohkem kui on raamatuid. Kui arve on tasutud, maksame raha olematute raamatute eest kindlasti tagasi.

 

 1. Kui panga- või PAYPAL makse tõrgub?

Kui panga- või PAYPAL makse tõrgub raha vastu võtmast, tehke tellimuse juures makse “Arvega”. Palun andke meile e-maili teel teada, et maksete tegemisel esinevad tõrked ja me kontrollime asja. Võime saata ka oma PAYPAL kontolt Teile uue arve.

 

 1. Kuidas olla kursis sellega, milliseid raamatuid oleme viimasel ajal müüki pannud:Soovitame, et kui satute taas meie lehele, siis vaadake meie lehe slaidist pealdise alt “Taas müügil” (ja edasi sätestada “järjesta uudsuse alusel”) ning “Viimati sisestatud” kategooriaid. Nende alt näeb täpselt, milliseid raamatuid oleme viimasel ajal sisestanud.Lisaks on igal autoril meie lehel nö oma lehekülg. Tehke otsing autori järgi. Kui leitakse mõni raamat (kui mõni on müügis), siis autori nimele klõpsates saategi selle autori lehele. Siin näeb siis, millised selle autori raamatud meil müügis on. Seda nii eesti, vene, kui ka inglise keeles (haruharva ka soome keeles).
 2. Mida teha, kui panin tellimusse valed andmed?  Mida teha, kui ma ei ole saanud oma e-posti aadressile kinnitust tellimuse kohta? Mida teha, kui ma ei ole saanud teadet paki kättesaamise kohta?

Palun saatke e-kiri mailile: kerli.hirv@vanajahea.ee Teeme kõik meist oleneva, et asi õigeks ajada.