Kuidas raamatuid müüa? Milliseid raamatuid ostate?

Raamatute müügipakkumisi ootama oma e-mailile: kerli.hirv@vanajahea.ee

Müügipakkumises ootame meie e-mailile fotosid raamatutest, milliseid soovite müüa (fotod tehtud näiteks mobiiltelefoniga. Raamatud võivad olla riiulis – peamine, et näeksime raamatu seljalt, mis raamatuga on tegemist ning üldiselt, millises seisukorras see on). Nimekirjade alusel me raamatuid ei osta ja nimekirju läbi ei vaata, sest nimekirjade põhjal ei ole kahjuks võimalik veenduda, et ostetav raamat on  edasimüügiks kõlbulik. Fotode põhjal näeme koheselt ära raamatute üldise seisukorra; enne hinnapakkumist uurima täpsemalt, mis raamatutega on tegemist, palju nad võivad maksta ning ega meil neid juba olemas ole.

Nn nõuka-aegseid raamatuid me enam ei osta, sest oleme raamatuäris juba palju aastaid ning enamus nendest on meil olemas või me ei soovi neid osta.

Kõik see tähendab, et kui saame Teilt fotod, siis töötame need läbi: kontrollime läbi oma andmebaasi, otsustame, kas raamat pakub meile huvi, määrame hinna, teeme Teile pakkumise. Soovitud hinna võite muidugi ka ise kohe juurde panna.

E-mailile palume võimalusel lisada:

  • millises seisukorras raamat on, kas sees on pühendusi, omaniku nimi/allkiri jne; kas on kahjustusi;
  • millises maakonnas/linnas/asulas raamat asub (raamatu üleandmise ja maksmise organiseerimiseks ning posti- või auto kütusekulude arvutamiseks)
  • kui on kindel hind, mida raamatu eest soovite, siis pange ka see siia kirja.

Huvi korral võtame Teiega e-maili teel ühendust, teeme hinnapakkumise ning lepime kokku ka transpordi osas. Kas saame kokku kuskil, et raha raamatute vastu vahetada, või kasutame SmartPosti ja teeme pangaülekande.

Pakkumistele vastame e-maili teel kuni 5 (viie) tööpäeva jooksul.

  • Kui oleme kokku leppinud üksikute raamatute ostus-müügis, siis saatmine toimub üldjuhul läbi Eesti Posti või SmartPosti ja nende eest tasume pangaülekandega. Postikulud tasume meie.  Raamatute eest tasume, kui oleme raamatud kätte saanud ja üle vaadanud. Kui raamatud ei ole siiski edasimüügiks kõlblikud, siis saadame need teile tagasi.
  • Kui sooritame ostu-müügi tehingu kokkusaamisel eelnevalt kokkulepitud kohas ja ajal, võime nende eest tasuda nii sularahas kui pangaülekandega ning vormistada ostu-müügi lepingu. Nii, kuidas Teile sobib! Raamatu hind oleneb raamatust – mõni võib olla kallim, mõni odavam. Kuna e-maili vahendusel ei ole kahjuks võimalik lõplikult veenduda raamatute korrasolekus (veenduda, et raamatud on edasimüügiks sobilikus korras), siis enne lõpliku, kirjaliku ostu-müügilepingu sõlmimist vaatame raamatud kohapeal üle ning ei osta raamatuid, mis meie seisukohalt ei ole edasimüügiks kõlblikud.

 

Ostame raamatuid kõigist valdkondadest -ilukirjandus, teatmeteosed, filosoofia, ajalugu, ulmekirjandus jne. Ostame ainult eestikeelseid raamatuid. Ajakirju ja võõrkeelseid raamatuid ei osta. Peamiselt ostame 1990.-ndatel ja hilisematel aastatel välja antud raamatuid või siis esimese Eesti aegseid ja varasemaid. Nõukogude ajal välja antud raamatud on paljudes peredes juba olemas ja neid kõiki ei osteta. Seega ei saa ka meie kõiki pakutavaid raamatuid osta.  Pakkumise teeme raamatutele, millised meid huvitavad. See tähendab, et me ei osta ka kõiki taasiseseisvunud Eestis kirjastatud raamatuid.

 

Meiepoolne hinnapakkumine ei ole ostu-müügileping või kokkulepe ostu sooritamiseks. Meie hinnapakkumine kehtib 7 kalendripäeva.

Kui meid huvitanud raamatute osas on tekkinud olulised muutused (näiteks on osa algses pakkumises toodud raamatutest müüdud), on meil õigus oma hinnapakkumine uuesti läbi vaadata või sellest üldse taganeda.