Kuidas raamatuid müüa? Milliseid raamatuid ostate?

Raamatute müügipakkumisi ootama oma e-mailile: kerli.hirv@vanajahea.ee

Müügipakkumise puhul on otstarbekas lisada e-mailile nimekiri raamatutest, milliseid soovite müüa või fotod raamatutest, sest enne hinnapakkumist peame uurima, mis raamatutega on tegemist ja palju nad võivad maksta. Kui raamatuid on palju, siis sooviksime ikkagi eelnevat nimekirja müüdavatest raamatutest – nimekiri võiks koosneda umbes kolmekümnest raamatust, mis on Teie arvates kõige huvitavamad.

E-mailile palume võimalusel lisada:

– millises seisukorras raamat on

– millises maakonnas/linnas/asulas raamat asub (raamatu üleandmise ja maksmise organiseerimiseks ning posti- või auto kütusekulude arvutamiseks)

– kui on kindel hind, mida raamatu eest soovite, siis pange ka see siia kirja.

Huvi korral võtame Teiega ühendust, teeme hinnapakkumise ning lepime kokku ka transpordi osas.

Pakkumistele vastame e-maili teel kuni 5 (viie) tööpäeva jooksul.

Ostame raamatuid kõigist valdkondadest -ilukirjandus, teatmeteosed, filosoofia, ajalugu, ulmekirjandus jne. Esialgu ostame ainult eestikeelseid raamatuid. Peamiselt ostame 1990.-ndatel ja hilisematel aastatel välja antud raamatuid või siis esimese Eesti aegseid ja varasemaid. Nõukogude ajal välja antud raamatud on paljudes peredes juba olemas ja neid kõiki ei osteta. Seega ei saa ka meie kõiki pakutavaid raamatuid osta. Kui müüdavate raamatute seas on aga nii uuemaid (taasiseseisvunud Eesti) kui vanemaid (nõukogudeaegseid) raamatuid, siis vaatame nimekirja kindlasti üle ja teeme oma pakkumise.

Kui müüdavaid raamatuid on palju (väike raamatukogu), tuleme raamatuid vaatama (üritame jõuda igasse Eesti asulasse) ja vormistame ostu-müügi kohapeal. Samas soovime siiski eelnevalt teada, milliste raamatutega on tegemist ja palju see meile umbes maksma läheb. Seega vajame eelnevalt raamatute nimekirja või fotosid raamatutest. Nö ehku peale kohale ei sõida – et ehk võtame midagi ja ehk saame hinnas kokkuleppele. Üksikute raamatute saatmine toimub üldjuhul läbi Eesti Posti või SmartPosti ja nende eest tasumine pangaülekandega. Raamatute ostmisel võime nende eest tasuda nii sularahas kui pangaülekandega ning vormistada ostu-müügi lepingu. Nii, kuidas Teile sobib! Raamatu hind oleneb raamatust – mõni võib olla kallim, mõni odavam.

 

Meiepoolne hinnapakkumine ei ole ostu-müügileping või kokkulepe ostu sooritamiseks. Meie hinnapakkumine kehtib 7 tööpäeva.

Kui meid huvitanud raamatute osas on tekkinud olulised muutused (näiteks on osa algses pakkumises toodud raamatutest müüdud), on meil õigus oma hinnapakkumine uuesti läbi vaadata või sellest üldse taganeda.

Ostu-müügilepingu sõlmimisel eelnevalt kokkulepitud kohas ja ajal: kuna e-maili vahendusel ei ole kahjuks võimalik veenduda raamatute korrasolekus (veenduda, et raamatud on edasimüügiks sobilikus korras), siis enne lõpliku, kirjaliku ostu-müügilepingu sõlmimist vaatame raamatud kohapeal üle ning ei osta raamatuid, mis meie seisukohalt ei ole edasimüügiks kõlblikud.

SmartPosti teel saadetud raamatud saadame peale ettemaksu tagastamist omanikule tagasi.

Otsid raamatut?

Mõnda raamatut on väga raske leida, kuid ta on kellelegi väga vajalik. Kui leiad oma raamaturiiulist meie nimekirjas oleva raamatu ja oled valmis sellest loobuma, siis paku teda meile.

Kui aga otsid ise raamatut, siis saada oma soov meie e-mailile: kerli.hirv@vanajahea.ee

Paneme selle soovi oma otsitavate raamatute andmebaasi ning teatame sinu e-mailile, kui oleme raamatu leidnud. Raamatuid hoiame otsingus umbes aasta.

Meeles tuleb pidada, et otsitavad raamatud on üldjuhul päris haruldased. Sellest tulenevalt ei pruugi me neid leida.