Apostlite teod
Apostlite teod
Back Cover

“Eesti õigekeel”

5.99

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985006917 Kategooriad: , Silt:

Öeldakse, et keelega võib rohkem haiget teha kui terariistaga. See on tõsi. Sõnaga võib võita sõpru ja soetada vaenlasi. Vähe sellest, mõni tühine liigutuski võib esile kutsuda raevu, silmapilgutuses peituda sümpaatia ja põlglikus grimassis vihkamine. Kõigil neil puhkudel on tegemist keelega: žestide, miimika ja muidugi kõige vägevama relva – sõnaga.

Jutt reedab, missuguse inimesega tegemist on. Ei aita kaunid riided ega mesine meelitamine, arukas inimene näeb neist läbi, sest keel kõneleb tõtt. Vähest intellekti ja labasust märgatakse sõnavarast, kehva haridust vigasest keelest ja hoolitsemata hääldusest, salakavalust ja ebasiirust tühisõnalisest lobisemisest.

Et keel oleks inimese käes tõhus instrument, peab teda hästi tundma. Siis avab ta uksed, mille taga on varjul suuremad väärtused kui luksus või väline hiilgus. Kui suudetakse valitseda sõna, valitsetakse maailma.

Õigekeelsuskursus ja see õpik tahavad olla abiks, et võiksite alati oma seisukohaga välja tulla, tundmata piinlikkust väljendusoskuse ja keelepruugi pärast.

Igale suhtlussituatsioonile vastaku kohane keelekasutus. Mõni ütleb, et ta ei tahagi osata parketil tantside, teine, et ei soovi mööda soiseid kraavikaldaid sumbata. Jäägu kummalegi oma õigus, kuid ärgu unustatagu seda, et kõrval on tuhandeid, kes saavad hakkama mõlemaga.

Tootja

Einar Kraut, Ene Liivaste, Aili Tarvo

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

516

Kirjastus

Koolibri

Ilmumisaasta

1998

Lehekülgi

255

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Eesti õigekeel””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga