Biograafia

Autori pilt

Bill Bryson

08/12/1951

William McGuire Bryson, ka Bill Bryson, (sündinud 8. detsembril 1951 Des Moines'is Iowas) on ameerika literaat, reisikirjanik ja ajakirjanik, populaarsete raamatute autor, Londoni Kuningliku Seltsi auliige.

Ta on avaldanud rohkesti mitte-ilukirjanduslikke teoseid erinevatel teemadel, nende seas reisi- ja ajalooraamatud, inglise keelt ja teadussaavutusi tutvustavaid raamatuid.

2003. aastal ilmunud "A Short History of Nearly Everything" ("Kõiksuse lühiajalugu") sai rahvusvaheliseks menukiks. Tõsisema teadusliku taustata autoril kolmeaastase töö tulemusena valminud põhjalik Maa ja inimese ajalugu käsitlev monumentaalne teos esitab mahlaselt ja vaimukalt teadusfakte astronoomiast, füüsikast, kosmoloogiast, geoloogiast, paleontoloogiast, geneetikast ning veel mitmelt teisteltki aladelt.

Bryson oli aastatel 2005–2011 Durhami Ülikooli kantsler (ülikooli formaalne pea), vahetades sellel kohal välja Peter Ustinovi.

Ta lõpetas 1977. aastal oma kodulinnas Drake'i Ülikooli bakalaureusekraadiga ja asus seejärel elama Inglismaale. 1995. aastal kolis ta sünnimaale USA-sse, kuid 2003. aastal naasis Inglismaale ning elab tänini seal. (VikipeediA)