Biograafia

Autori pilt

Deepak Chopra

22/10/1946

Deepak Chopra (sündinud 22. oktoobril 1946 New Delhis) on India päritolu Ameerika Ühendriikide arst ja kirjanik, alternatiivmeditsiini propageerija. Ta on üks New Age-liikumise silmapaistvamaid tegelasi.

Chopra lõpetas Indias All India Institute of Medical Sciences sisehaiguste ja endokrinoloogia erialal. 1970. aastal emigreerus ta Ameerika Ühendriikidesse, kus läbis residentuuri ja omandas 1973. aastal arsti litsentsi. Litsentseeritud arstina sai temast 1980. aastal New England Memorial Hospitali personaliülem. Aastal 1985 kohtus ta Maharishi Yogiga ja võttis osa Transtsendentaalse Meditatsiooni (TM) liikumisest, misjärel asus rajama Maharishi Ayurveda tervisekeskust. 1993. aastal lahkus ta TM-liikumisest ja asus tööle Sharp HealthCare´i meele-kehameditsiini keskuse tegevdirektorina. 1996. aastal asutas ta Chopra heaolukeskuse (Chopra Center for Wellbeing).

Chopra usub, et inimene võib saavutada "täiusliku tervise" seisundi, "mis on vaba haigusest ega tunne kunagi valu" ega "saa vananeda ega surra". Nähes inimkeha "kvantmehaanilise kehana", mis koosneb mitte ainest, vaid energiast ja informatsioonist, usub ta, et "inimese vananemine on liikuv ja muutlik; see võib kiireneda, aeglustuda, mõneks ajaks peatuda ja isegi vastupidiseks muutuda," nagu inimese meeleseisund määrab. Ta väidab, et tema praktika saab ravida ka kroonilisi haigusi.

Chopra propageeritud ideesid on meditsiini- ja teadusspetsialistid regulaarselt kritiseerinud kui pseudoteadust. (VikipeedA)