Biograafia

Autori pilt

Merle Karusoo

01/07/1944

Merle Karusoo (sündinud 1. juulil 1944 Rae Vallas) on eesti lavastaja.

Ta lõpetas 1976. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri 7. lennu. Enne lavakooli õppis Karusoo Tartu Riikliku Ülikooli kaugõppes eesti keelt ja kirjandust ning osales sotsioloogialabori töös. 1999. aastal kaitses ta magristikraadi (M.A.) Tallinna Pedagoogikaülikoolis.

Karusoo lavastused lavakunstikooli kursusetöödena olid E. Vilde "Tabamata ime" (peaosas Jüri Krjukov, Anne Paluver, Külliki Saldre jt) ja F. Tuglase novelli ainetel valminud "Popi ja Huhuu" (osades Lembit Peterson, Urmas Kibuspuu ja Kalju Orro).

Karusoo elutöö nn mäluteater, mille tekstid sünnivad algallikaid intervjueerides või kogudes dokumentaalset algmaterjali muul moel (arhiivid jne).

Koosseisulise lavastajana on Karusoo töötanud Noorsooteatris ja Eesti Draamateatris. Lühikest aega (1998-1999) oli ta Eesti Draamateatri juht.

Erialaõppejõuna on Karusoo juhtinud lavakunstikooli 9. lendu ning on osalenud hilisemate kursuste töös (lavastades diplomitöid) ka hiljem (9., 14., 20., lend jm). Õppejõuna on Karusoo juhendanud teatriüliõpilasi ka Viljandi Kultuuriakadeemias ning sageli osalenud harrastusteatrite festivalide žüriides. Ta on avaldanud artikleid ajakirjanduses.

Karusoo algatas Keskvangla vangide meenutuste kogumise. (VikipeediA)