Biograafia

Autori pilt

Vigala Sass - Aleksander Heintalu

23/02/1974

Aleksander Heintalu (kuni 23. veebruarini 1974 Aleksander Rassadkin, tuntud ka kui Vigala Sass; 31. mai 1941 Tartu – 19. august 2015 Saaremaa) oli eesti ravitseja ja publitsist, põllumajandusteaduste doktor.

Kaasaegsete väitel ravis ta taimravi abil vähki, hulginärvi kroonilist põletikku, leukeemiat, ainevahetushäireid ja atroofiat ning sportlastel ülekoormusest tingitud hälbeid.

Heintalu olulisemad teosed on eepos "Kuldmamma!" (üle 900 lehekülje runodena), ravimtaimeraamatud "Kuidas ma ravin rahvast" (16 osa; 25 000 retsepti enam kui 1500 juhtumi põhjal) ja "Taimedega vähiravi vastu", raamatud "Appi vampiirid", "Estide (tšuudide) hingestatud ilm" (2 osa), "Tšuudide maagiaraamat" ning "Kunsti kuldlõike kasutamine haljastuses".

Ta ise kirjutas enda kohta: "ema (Kraasna maarahva setolane Vitebski oblastist Kraasna asundusest) poolt tšuud-setolane, isa poolt slaavi juut (Suvarov Mihhail), rahvuselt setolane".

Tavainimesed, kes tema juures käisid uudishimust, said ebameeldiva üllatuse - Sass võis olla väga vulgaarse kõnepruugiga, samas käisid paljud intellektuaalid tema käest nõu küsimas ja nende kogemus Sassit oli vastupidine - Sass oli teadlasetüüpi laia silmaringiga taimetark, kes tundis ja hindas oma uurimisvaldkondi. (VikipeediA)