“100 autot”

12.00

Laost otsas

Seisukord: kasutatud Kategooriad: ,

“100 … ” sarja kuuluv album annab pildis ja sõnas ülevaate autonduse ajaloost selle algpäevist tänaseni. Tutvustatakse eri riikide huvitavaimaid automarke, esitatakse nende tehnilised andmed ning lühike ehitusiseärasuste kirjeldus. Selgitatakse ka autoasjanduse tähtsamaid mõisteid ja antakse neile vastavad terminid.
Mõeldud eelkõige noorukeile, kuid võib huvi pakkuda ka täiskasvanud autohuvilistele.

Insener Margus-Hans Kuuse, sündinud 1943. aastal, töötab seitsmendat aastat auto-motorubriigi toimetajana-osakonnajuhatajana ajakirjas “Tehnika ja Tootmine”. Autoajakirjaniku huvitava ja meil haruldase elukutse juurde viis teda juhus, ettevalmistumine selleks juhuseks aga algas kümneaastase koolipoisina, kui ta raamaturiiulile hakkas siginema mitmekesiseid autoväljaandeid. Mõne aasta möödudes hakkas vabast ajast juba lõviosa kuluma lemmikainele ja nõnda on see jäänud tänaseni.
Lõpetanud 1967. aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi, töötas M.-H. Kuuse viis aastat tööstusettevõtetes, neist kaks viimast Tallinna katse-autoremonditehases büroojuhatajana. See ei olnud juhuslik töökoht, sest huvi võidusõiduautode vastu ütleb ta olevat kaasa sündinud. On üsna loomulik, et ta sidemed vabariigi kahe võidusõidukeid tootva ettevõttega pole katkenud. Põhitöö ja kaastöö tegemise kõrval mitmele väljaandele, mille hulgas ei puudu ka “За рулем”, on ta nõukogu liikmena tegev vanasõidukiklubis “Unic”.

Valgus, 1984 256lk

Tootja

Margus-Hans Kuuse

Seisukord

kasutatud

Kaal

785

Kirjastus

Valgus

Ilmumisaasta

1984

Lehekülgi

256

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “100 autot”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga