Aegadesse raiutud näod
Aegadesse raiutud näod
Back Cover

“Aegadesse raiutud näod”

1.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , Silt:

Romaan ajaloolistel ainetel.

Renessanss – kunstide ja teaduste uuestisünd – oli sädelev ajastu, mil inimene vabanes keskaja massvormist, kujunedes individualistiks.

Teadmistejanu, materialismi ja lihalikkuse kohale tõusis surematu vaimu kõrglooming.

Pikkamisi liigub kohmakas lai laev mööda Arnot üles. Jõgi voolab pehmelt hallroheliselt, rahutult värelevale veepinnale on pihustunud päikese hõbekuldjat helki. Madalad lagedad rannikuribad vahelduvad puiestikkude ning metsasalude ja viinamarjaistandikega. Mehed laeval tõmbavad aere, vaadates vahetevahel kalda poole. Ikka ja alati näevad nad neidsamu rannikuid siit läbi sõudes, kuid ometi on hea lasta silmadel puhata või uuditseda põõsakühmudel ning rannakäärudel.

Keset laevnike askeldusi seisab tegevuseta mees laeva ninas, seisab raidkuju taoliselt liikumatuna, pilk suunatud ettepoole. Lihtsale rõivale vaatamata, mis katab ta uhke hoiakuga kogu, võib arvata, et seisja kuulub suurnike hulka. Ta viibib täielikus enesesse süvenemises.

“Ometi viimaks lõpetasid Medicid meie sugukonna maapao,” mõtleb ta, kibe naeratus suunurgis. “Pieroga peab lugu tõesti halb olema, või kisub surma kondine käsi juba ta südame juurt, – kuidas kõrgid de Medicid muidu võisid siluda oma eksimusi…”

Tutvu raamatuga lähemalt meie blogis

Tootja

Tiina Tuvikene

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

495

Kirjastus

ORTO

Ilmumisaasta

1960

Lehekülgi

285

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Aegadesse raiutud näod””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga