Back Cover

“Asgard. Skandinaavia muinaslood.”

9.90

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949338795 Kategooriad: ,

Käesoleva raamatu peategelasteks on Odin, Thor, Loki, Heimdall ja paljud teised põhjamaade jumalad, kuid seda mitte hollywoodliku ulmemärulina vai algupärasele skandinaavia mütoloogiale tuginedes.
Raamat pakub põnevat lugemist nii väikestele kui suurtele kuid kindlasti ei saa märkimata jätta ka nende muinaslugude harivat külge. Siit leiab lugeja lisaks vahvatele muinaslugudele ka ülevaatliku pildi põhjamaade kunagistest jumalatest, maailmakorraldusest, müütidest ja saagadest. Selles kontekstis oleks vist kõige õigem neid võrrelda Vana-Kreeka müütide või näiteks armastatud lastekirjaniku Eno Raua poolt kirjutatud Eesti rahvuseepose Kalevipoeg ümberjutustusega.
Tegelikult on üllatav, et kõik me teame Heraklest ja tema vägitegusid, tunnema Olümpose jumalaid Zeusi, Herat ja teisi, kuid põhjamaade saagadest on eestikeelset kirjandust äärmiselt vähe. Ometigi on Eesti samuti põhjamaa ning meie muistne elu oli skandinaavia pärimustega palju tihedamalt seotud kui lõunamaade müüdid.
Kes oli Odin, Kõikide Isa? Kuidas Thor endale võimsa sõjavasara sai? Miks Loki Asgardi jumalatega tülli pööras? Kõikidele neile ja paljudele teistele küsimustele annab käesolev raamat lisaks põnevale lugemisele ka vastuse.

Tootja

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

391

Kirjastus

Triquetra

Ilmumisaasta

2014

Lehekülgi

94

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Aleksander Kann

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Asgard. Skandinaavia muinaslood.””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga