“Eesti kirjanduse klassikat”

1.99

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9985010019 Kategooriad: , ,

IV-VI klass

Käesolev kogumik sisaldab valiku tuntud eesti kirjanike sulest 19. sajandil ja 20. sajandi I poolel ilmunud ilukirjandusteoseid (jutustusi, luuletusi jm). Nende hulgas esineb selliseid tekste, mis pole kordustrükina ilmunud ja on seetõttu meie päevil lugemisvarana raskesti kättesaadavad, aga ka niisuguseid, mis on eri väljaannetes korduvalt uuesti trükivalgust näinud ja rahva seas väga tuntud.

Võimaluse korral on valimikku võetud algupärandid. Paratamatult ei õnnestunud leida kõigi teoste esmatrükke, mõnel juhul ei osutunud nende kasutamine ka otstarbekaks. Seetõttu tuli toetuda hilisematelegi väljaannetele, kus esineb varasematega võrreldes sõnastuses mõningaid erinevusi.

Neis ammustest aegadest pärinevais jutustustes ja luuletustes leidub rohkesti vananenud ja tänapäeva keelest kadunud sõnu või teistsuguseid sõnavorme ning meile harjumatu ehitusega sõnaühendeid ja lauseid. Selle põhjal on ilmekalt näha, kuidas meie emakeel on aegade jooksul muutunud. Ja mitte ainult keel, vaid ka mõtted ja tunded, mida selles keeles väljendatakse.

Mõni tekst on esitatud gooti kirjas (nt Hurda ja Jakobsoni palad). Gooti kiri tekkis 13. sajandil Prantsusmaal ja seda iseloomustavad kitsad tähed ja murtud täheümarused. Eestis kasutati seda trükikirjana ladina kirja kõrval kuni 1940. aastani.

Koolibri, 2000 232lk

Tootja

Viivi Maanso, Kaider Vardja, Merike Vardja

Seisukord

kasutatud

Kaal

365

Kirjastus

Koolibri

Ilmumisaasta

2000

Lehekülgi

232

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Eesti kirjanduse klassikat”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga