Back Cover

“Kääbik”

19.90

9 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949681563 Kategooriad: , Silt:

Romaani “Kääbik ehk Sinna ja tagasi” peategelaseks on kodu armastav kääbik Bilboa Baggins. Ühel ilusal päeval, kui Bilbo pärast hommikusööki piipu tõmbab, ilmub tema uru ukse ette rändvõlur Gandalf, otsides kedagi, kes tahaks seiklusest osa võtta. Seiklemine pole ühele korralikule kääbikule just konti mööda, kuid mitme kokkusattumuse kaudu leiab kübara, taskuräti ja ilma ühegi pennita Bilbo end peagi Rohelise Lohe kõrtsi juurest, kus teda ootab päkapikkude seltskond, et asuda teele Üksildase mäe poole ja päkapikkude kuld lohe Smaugilt tagasi võidelda. Algavad pöörased seiklused, kus Bilbol tuleb kokku puutuda orkide, ämblike, Guglunki ja lohega…

1937. aastal trükivalgust näinud Tolkieni debüütromaan, mis oli algselt mõeldud lastele, kuid osutus ka täiskasvanute seas menukaks, on ammutanud inspiratsiooni vanadest Skandinaavia müütidest: näiteks päkapikkude ja Gandalfi nimed pärinevad “Vanemast Eddast”. “Kääbik” on oma olemuselt lugu teekonnast ja ülesandest, mis tuleb lõpule viia. Tolkien arvas, et müütidest kajastub tõde ja et vanades legendides ei tuleks näha lihtsalt moonutatud ajalugu – müüdid kõnelevad inimeseks olemisest sümbolite keeles. Ka “Kääbikut” võib lugeda kui lugu inimese sisemisest teekonnast, mis meil kõigil tuleb läbi teha.

Raamatu järgi kavatsetakse teha ka film, mis peaks valmima 2009. aastal.

John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973) on jätnud oma eepilise triloogiaga “Sõrmuste isand” ja sellele eelnenud “Kääbikuga” popkultuuri kustumatu jälje. Tema teoste põhjal on loodud hulgaliselt mänge ning võimas filmitriloogia “Sõrmuste isand”, mis pälvis mitmeid Oscareid. Juba autori eluajal tekkis Tolkieni loomingu fanaatilisi austajaid nii palju, et kirjanik oli sunnitud oma telefoninumbri salastama ja elukohta vahetama.

Lõuna-Aafrikas sündinud J. R. R. Tolkien kasvas üles Inglismaal. 12-aastaselt orvuks jäänud poiss jäeti katoliiklasest preestri kasvatada. Veendunud katoliiklaseks jäi ta elu lõpuni. 16-aastaselt armus Tolkien Edith Bratti ja kosis ta endale naiseks. Neil oli neli last, kellest üks, Christopher Tolkien on pärast isa surma jätkanud tema tööde avaldamist.

Tolkien lõpetas Oxfordi ülikooli kiitusega inglise keele alal ning tegutses Oxfordi ülikoolis vanainglise keele ja kirjanduse professorina. Üks Tolkieni peamisi uurimissuundi oli anglosaksi eepos “Beowulf” ning tema sellealast akadeemilist tööd hinnati kõrgelt.

Tolkieni pärand kujutab endast omavahel seotud lugude kogu, mis hõlmab kujuteldava Keskmaa legende, väljamõeldud ajalugu ja tehiskeeli. Mõjutusi sai kirjanik eelkõige “Beowulfist” ning Põhjamaade saagadest. Tolkien ise nimetas oma loomingut legendaariumiks, nähes selles meie maailma alternatiivset ajalugu.

1972 anti Tolkienile Briti Impeeriumi Ordu teenetemärk.

Tootja

J.R.R. Tolkien

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

483

Kirjastus

Pegasus

Ilmumisaasta

2019

Lehekülgi

304

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Lia Rajandi, Harald Rajamets

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Kääbik””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.