Back Cover

“Kivisild”

6.90

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , ,

Romaan

Kahel pool laia, punaka kruusaga prügitatud teed hoiavad end vaevu püsti murdumiseni täis pirnipuud. Kollase koorma all looka paindunud okastikus piniseb musttuhat herilast; neid tiirleb üliküpsete viljade ümber, siblib rahutult pirnide auklikuks näritud külgedel, kust magus-imal käärmislõhn ninna lööb. Taevas on sinajalt põudne. Ebamaiselt õrn, otsekui helisev udu pihuneb üles nõlvaku häiludest. Knöseni küür upitab end läänekaares kõrgele vastu taevast. Päike lõõmab mäe sakilisel harjal hiiglamõõtmelise jaanikuna, tekitades petliku kujutluse tule vuhinast ja praksumisest, nii et jään kuulatama. Kuid mu kõrv ei taba midagi muud kui tiivuliste metalset, rahutuks tegevat kuminat.
Üle astangult allaastuvate puulatvade helendab mu ees veeväli – vasakul avarduv ulgumeri, paremal hiiglakaarena lõppev laht. See on nagu hurjatu suur längu väänatud kiiskavast metallist plaat, millesse söövitatud vingulisi jooni, siuglevaid vööte ja viirge. Mere taga kerkib maapind pikkamisi sinisesse udusse sumbuvaks kauguseks enne taevarannaga liitumist. Selle ees aga valendavad kollakad liivarannad, helendavad luidete küljed, pilguvad majade read veepiiril ja katkeb ulgumerele sihtiv saarestik läbipaistmatusse hämusse.
Otse mu ees, mõnekümne meetri kaugusel, toekate sangleppade ja siuhkete kasetüvede vahel ruskab punakaspruun majake, valged aknaraamid palistamas ebaloomulikult suuri, otsekui alasti aknaid. Murumaast puude all on tumeroheline, kohati laigutatud heledast päiksepaistest.
Kirendavate floksi- ja astripõõsaste ees seisab majaperemees David, vana kalur, kellelt olen selle majakese suveelamuks üürinud ja kes ise elab paremal puude varjul asuvas väikeses toaubrikus puukuuri ja kanakuudi otsas. David on puutüvede ja lehtede karva, nii et ma ei märka teda enne kui otse ta juures olen. Ta tuulitanud näost piiluvad vastu kaks uudishimulikku silma.

(paberkaaned puuduvad)

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

319

Kirjastus

Eesti Kirjanike Kooperatiiv

Ilmumisaasta

1963

Lehekülgi

312

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Kivisild””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga