Back Cover

“Kodunt kaugemal. Reisikirjad laiast maailmast”

3.90

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985656969 Kategooriad: , Silt:

Olev Remsu on sünnilt rännumees. Esimesed pikemad matkad tegi nooruk juba keskkooli aega autostopiga, retkeldud sai Ukrainas koos Krimmiga, Kesk-Venemaal, Moskvas ja Piiteris. Seejärel tuli loomavedamine. 14 mullikat vagunisse, ja aidaa kaugustesse! Sihtkohtadeks Kaukasus, Kesk-Aasia ja Lääne-Siber. Pärast loomade mahalaadimist Remsu jaoks õige teekond alles algas, ta tiirutas läbi pool Nõukogude Liitu. Septembri alguseks Tartusse tagasi jõudnud poissi ootas loomavedamiskontori kassas priske palgakopikas, mis kulus talvel tudengielu peale. Kokku käis Remsu loomi vedamas 18 korda.
Seejärel algasid soliidsemad turneed. Ajakirjanike ja kirjanike liidu loominguliste komandeeringutega rändas Remsu Kamtšatkal, Tšukotkal, Kuriilidel, Sahhalinil, Taimõril ja Jamalil, ta on kõik Venemaa hiigeljõed otsast lõpuni läbi purjetanud.
1991. aastal, kui piirid avanesid, läks lahti ehtsaks reisipeoks. Kiiruga oli vaja tasa teha kõik, millest inimene varem ilma oli jäetud. Remsu mäletab esimest Soomes-käiku. Süda helises, kui ta Helsingi kaldapealsel jalutas, oli tahtmine nahast välja hüpata. Viimaks jõudsin minagi siia! Seejärel tulid pikad Hiinas-olekud, ümbermaailmareis, Aarika ja Aasia. Remsu on säärane erand, et käis mitu korda Lõuna-Ameerikas, enne kui Põhja-Ameerikasse sattus.
Ehk saab nähtud paika hinnata selle järgi, kuhu hing kõige rohkem tagasi igatseb. Remsu mõtleb pisut ja vastab: Jeruusalemm, Tahiti, Marrakech ja …
Kas pole Remsu üks veider mees? Selmet rahulikult kodus istuda, laseb tema mööda maamuna ringi. Huvitav, mis ta sinna on ära kaotanud?

Tootja

Olev Remsu

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

208

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

2008

Lehekülgi

188

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Kodunt kaugemal. Reisikirjad laiast maailmast””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga