Kuldkeegel. Saksa muistendeid
Kuldkeegel. Saksa muistendeid
Back Cover

“Kuldkeegel. Saksa muistendeid”

11.50

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949407927 Kategooriad: , Silt:

Selles raamatus on paar tosinat saksa muistendit. Need pole aga otse rahvasuust üles kirjutatud, vaid on töötlused. Nende ümberjutustajaks oli Ludwig Bechstein (1801-1860), mitmekülgne kirjamees ja teadlane. Tema tegevusest on kõige püsivam väärtus olnud just sellel, mis ta tegi muinasjuttude ja muistendite kogumisel ja trükkitoimetamisel. Ta jutustas uuesti ka juba varem trükis ilmunud lugusid, täiendas ja muutiski neid vahel, lisas vaimukaid üksikasju, sobivaid kõnekäände ja võrdlusi, vihjeid oma kaasaja nähtustele.

Eesti keelde on siinsed Bechsteini muistendid tõlgitud veidi lühendatult. Välja on jäetud mõned tänapäeval raskesti mõistetavad võrdlused ja kõrvutamised piibli sündmustega, samuti pole säilitatud kõiki külade ja muude väiksemate kohtade nimesid, mis eesti lugejale nagunii tundmatud oleksid ja mida ka tavalistel kaartidel ei leidu.

Raamatule on lisatud kaart, et aidata lugejal orienteeruda lugude toimumispaikades. Lehekülgede allääres on antud nimede hääldused, raskemate sõnade seletused nende esmakordsel esinemisel ja mõned muud vajalikud selgitused.

– Toimetaja.

Sari: Muinaslugusid kogu maailmast (tavaformaat)

Tootja

Ludwig Bechstein

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

376

Kirjastus

Kunst

Ilmumisaasta

2007

Lehekülgi

104

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Helve Siniorg

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Kuldkeegel. Saksa muistendeid””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga