Back Cover

“Gustav Ernesaks. Kutse”

0.25

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , Silt:

“Tervise ja arstide ühiste salasepistuste ja vandenõude tõttu olen peamistest lahingukohtadest ja rindejoonelt tagalasse tõmbunud. Pole enam tulejuhtimise õigust juhipultidelt, tööraamatut konservatooriumi arsenalis töötamiseks. Püssirohu nappusel tuli piirata ka kooridele laskemoona valmistamisest.

Ei jäänud üle muud, kui õgvendada taganemisel rindejoont ja tunda rõõmu sellest, mis veel on. Ja endamisi uues kaitsekraavis pisut meelepärast ja jõukohast näputööd teha.

Kokkuvõtvate päevadeni jõudes tundsin seletamatut rännusundi. Tuli tahtmine veel kord läbi kõndida minevikurajad just muusikametskonnas – koorimuusika, pedagoogika ja heliloomingu sihtidel.

On vist ürgne tung oma matkaringi veel kord läbi tunnetada. Seadsin endale ülesandeks valgusvihus hoida ka kõige varasemaid muusikalisi muljeid ja sammukesi, et mõnda neist seostada oma hilisemate tööde ja tegemistega.

Tagantjärele kipuvad mitmedki seigad reastuma mingisugusesse järjepidevasse süsteemi. Nii sirgeid radu mu nooruspäevil muidugi ei olnud.

Andsin endale sõna, et ma ei püüa ilustada ega tähtsamaks teha, mis siis kõik tegelikult toimus, õieti kuidas see kõik nüüd minus veel päras pikki aastakümneid kajastub.

Olen vahetevahel pidanud omaenda eluloos minule tunduvaid kindlaid muljeid hiljem selgunud faktide tõttu uuesti täpsustama. Arvan, et ka kõiges järgnevas võib üksikasjades esineda liigset mälu usaldamist. … “

(Raamatus on pühendus paberkaaned puuduvad)

Tootja

Gustav Ernesaks

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

440

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1980

Lehekülgi

195

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Gustav Ernesaks. Kutse””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga