Back Cover

“Markuse evangeeliumi seletus”

3.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 998580600 Kategooriad: , Silt:

Mis raamat see on – “Markuse evangeeliumi seletus”? Vastata võime siis, kui saame teada kirjutamise põhjustest ja autori taotlustest.

Kas see on Piibli kommentaar? Ei ole, vähemalt mitte akadeemilises tähenduses. Kommentaatorite tehnilist arsenali on tarvitatud suhteliselt vähe. Seda mitte küündimatusest, vaid eesmärgiteadlikkusest. Käesolevas teoses pole autori peamiseks sihiks ei tekstikriitika ega erinevate interpretatsioonide võrdlev eksponeerimine.

Kas see on Jeesuse lugu? Samuti mitte. Esiteks sellepärast, et ajalooliselt usaldusväärset Jeesuse bibliograafiat ei olegi võimalik kirjutada, kuigi neid katseid on tehtud ikka ja jälle. Teiseks sellepärast, et O. Tärgi arvates on Markuse evangeeliumi näol tegemist mitte niivõrd Jeesuse eluloo kuivõrd eluloo teoloogilise trakteeringuga.

Kas see on ehk jutluskogu Markuse evangeeliumist? Mitte päriselt, sest ainekäsitlus ületab jutluse raamid nii ekskursside ulatuses kui kompositsioonilise struktuuri poolest.

Võibolla oskab austatud lugeja teost täpsemini määratleda, kuid mina pean seda evangelist Markuse rõõmusõnumi kontekstualisatsiooniks 20. sajandi 70-ndate aastate Eestisse, mis on edasi antud piibliseletuse ehk “piiblitundide” vormis.

Lisan mõne selgituse. Osvald Tärk oli pastor ja pastorina ta lähtus eelkõige koguduse vajadustest. Autori enda tööpiibel oli küll täis eelkõige koguduse vajadustest. Autori enda tööpiibel oli küll täis hulgaliselt märkusi, mis aga ei jõudnud kunagi kuulajani just pastoraalsetel kaalutustel. …

Tarmo Toom

(Paberkaaned kulunud)

Tootja

Osvald Tärk

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

645

Kirjastus

Logos

Ilmumisaasta

1993

Lehekülgi

607

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Markuse evangeeliumi seletus”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga