Back Cover

“Neitsikivi. Põgenemine paradiisist. Vereõed. 3 raamatut.”

39.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949952632 Kategooriad: ,

1. Raamat “Neitsikivi”
1796. aastal leiab Carl von Linne õpilane Daniel Solander Uus-Meremaalt midagi eriskummalist – niivõrd iseäralike omadustega kivi, et seda tuleb peidus hoida. Enam kui kaksada aastat pärast Solanderi surma, Nobeli auhinnatseremoonia päeval helistab üliõpilasele Ida Nordlundile kummalistel asjaoludel tema vanaema Alma. Ta palub Idal ühendust võtta Nobeli preemia laureaadi Anatoli Loboviga, et hoolitseda ühe salapärase sisuga laeka eest. Aga toimub midagi jubedat. Peagi mõistab Ida, et laegas on paljude sihtmärk. Ta peab Stockholmist põgenema.

“Neitsikivi” on kaasakiskuv mänguline põnevik salapärastest keemilistest elementidest, edevatest filmitähtedest, kadunud emast ja lähenevast ökokatastroofist. Raamat on kuueköitelise järjeromaani esimene osa ja räägib kolmest eri põlvkonna naisest – Idast, ema Evast ja vanaema Almast. Neid kõiki ühendab hirmuäratav loodusteaduslik saladus, mille ilmsiks tulek ohustab kogu inimkonda. Selle peadpööritav müsteeriumi suudavad nad lahendada vaid siis, kui üksteist ajas leiavad.

 

 

2. Raamat “Põgenemine paradiisist”
Pseudonüümi Michael Mortimer alla on koondunud Rootsi hetke silmapaistvaim kirjanikeduo. Sarja teises raamatus “Põgenemine paradiisist” on läbivaks teemaks üleloomuliku jõuga kivid, muteerunud loomad ja ohtlikud ained, mis võivad valedesse kätesse sattudes viia uue ökosüsteemi ja isegi uue inimliigi tekkimiseni.

Kõige keskmes on kummalised kivid, mille Rootsi teadlane Daniel Solander 1769. aastal Uus-Meremaalt leiab. Aegade jooksul on kivid kuulunud näiteks Johann Wolfgang vopn Goethele, Nikolai II-le ja Jossif Stalinile. Stalini käsul tegutsevad salajases nõukogude uurimislinnas teadlased, kes kasutavad kivi omadusi, et inimeste peal julmalt eksperimenteerida.

Üks kivi – Neitsikiv – satub raamatu peategelase, noore üliõpilase Ida Nordlundi kätte. Vastutahtsi tõmmatakse ta sündmuste keerisesse ning koos teadlasest vanaema Alma ja kasuisa Lassega peavad nad asuma ohtlikule teekonnale Venemaalt Ukrainasse ja sealt edasi Rooma, et leida üles kõik kivid.

ISBN 9789949957088

3. Raamat “Vereõed”
Stockholmi kellasepp Arvid Ljunger puutub ühel päeval kokku kahe väärtusliku vana kellaga, millel on iseäralik nimi, Vereõed. Ta saab ülesande üks kelladest ära parandada – samal ajal raputab Rootsi pealinna kaks ränka ja ohvriterohket õnnetust. Kui Arvid kellade tausta uurib, selgub, et neid kelli on paljude aastate jooksul ennegi õnnetused saatnud.

Ida Nordlund, tema vanaema Alma ja kasuisa Lasse on pärast Roomas juhtunut jätkuvalt tagaotsitavad. Nad on ennast varjanud Hispaanias ja uurinud Kuningannafossiili, seda salapärast kivi, mille leidis kaua aega tagasi Linne õpilane Daniel Solander. Aga kui nende peidupaik paljastatakse, ei jää neil muud üle, kui võtta ette riskantne teekond tagasi Rootsi, et kivimüsteerium viimaks lahendada.

Selleks peavad nad üles leidma Ida kadunud ema Eva, kes on endast maha jätnud tähelepanuväärsed matemaatilised arvutused. Võib-olla on kuuldus kahest mõistatuslikust kellast uueks niidotsaks, mis aitab kõike selgitada.

ISBN 9789949554621

Rahvusvaheline Rootsi seiklusmenuk

Tootja

Michael Mortimer

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

2097

Kirjastus

Helios

Ilmumisaasta

2014

Lehekülgi

1555

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Inna Rosar

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Neitsikivi. Põgenemine paradiisist. Vereõed. 3 raamatut.””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga