Back Cover

“Öine lend”

9.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , Silt:

Te avate erakordse raamatu. Mitte ainult sellepärast, et nende kaante vahel on õieti neli eri raamatut, et nende looja on elukutselt lendur, katsetaja, aeronautikat ning reaktiivtehnikat käsitlevate leiduripatentide omanik, vaid rohkem küll selle tõttu, et ses raamatus avaneb ühe inimses ainulaadne ja sügav mõttemaailm vormituna isikupärasesse väljendussavisse. Mõte ja sõna ühinevad. Iga fragmentki on kantud tammise isiksuse vaimsusest.

Antoine Marie Roger de Saint-Exupery on meie sajandil sündinud prantsuse klassik, maailma loetavamaid kirjanikke, kelle raamatuid on tõlgitud ainult napilt vähemasse arvu keeltesse, kui oli tal endal aastaid langemisel Vahemere vetematta. See oli tema kuues langemine. Viimane… 31. juulil 1944. Kolm nädalat enne Prantsusmaa vabastamist. Saksa luurelendurite paar oli lennanud temast kõrgemale.

Viis korda oli ta varem välja tulnud lennuki rusude alt. Oli jätnud oma isikliku lennuki tiivutuna Liibüa kõrbe barhaanideväljale ja teise samasuguse Lõuna-Ameerika 1500-meetri kõrgusele mägiplatoole, tahtes avada liini Tulemaale. Kord oli ta läbi teinud raske avarii lahingulendurinagi, kelle lähtebaas oli surutud juba okupeeritud sünnimaapinnalt Alžeeriassa.

(paberkaaned kulunud, sisu korras)

 

Tootja

Antoine de Saint-Exupery

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

375

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1966

Lehekülgi

359

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

E. Vasara

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Öine lend””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga