Tee Jeruusalemma
Tee Jeruusalemma
Back Cover

“Ristisõdade triloogia” 3. raamatut

44.69

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985205251-1 Kategooriad: , , , Silt:

1. “Tee Jeruusalemma” on esimene osa ristisõdade ajastut kujutavast romaanitriloogiast.

Issanda aastal 1150 sünnib Arnäsi mõisa Vänerni järve kaldal Arn Magnusson. Ta saab oma aja kohta väga hea vaimuliku ja ilmaliku hariduse Varnhemi kloostris. Poiss õpib käsitsema vibu ja mõõka nagu tarmukas ja kartmatu rüütel. Naasnud 17-aastaselt isatallu võimuvõitlusest killustunud Lõuna-Rootsis, kistakse Arn troonipretendentide intriigidesse. Ja siis veel armastus. Õnnetuseks kahe õe vastu. Süü lunastamiseks saadetakse Arn templirüütlina Pühale Maale. Teekond Jeruusalemma on alanud.

Tee JeruusalemmaTee Jeruusalemma

2. Teine raamat, “Templirüütel”, jälgib vaheldumisi nii Arni tegevusi Pühal Maal templirüütlina kui ka Cecilia kannatusi kloostris.

Ristisõdade triloogia

3. Kolmanda osa, “Riik tee lõpus”, tegevus toimub Rootsimaa pinnal ja siin tõmmatakse mõlemad peategelased uuesti kohalikesse intriigidesse ja võimuvõitlusse,

Ristisõdade triloogia

Jan Guillou (s 1944) on kirjanik-žurnalist. Ta on töötanud suurte päevalehtede juures ja olnud Rootsi Televisiooni kaastöötaja. Ta on üks Rootsi tähtsamaid nn uue ajakirjanduse esindajaid ja avaliku arvamuse kujundajaid.

Kirjandusliku debüüdi tegi Jan Guillou 1971.a. Kuulsuse tõi noorsoojutustus “Kurjus” 1981 (eesti keeles 2000). Tema esimene romaan sarjast “Coq Rouge” (“Punane kukk”) avaldati 1986.a.

Jan Guillou preemiad ja auhinnad: Rootsi Akadeemia auhind 1988 kriminaalromaani “I nationens intresse” (“Rahva huvides”) eest; Prantsuse Kultuuriauhind 1990 parima võõrkeelse raamatu kategoorias “Kurjuse” eest; STKF-i kirjanduspreemia 1998 ajaloolise romaani “Teekond Jeruusalemma” eest.

Tootja

Jan Guillou

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

u 1200 gr

Kirjastus

Avita

Ilmumisaasta

2001

Lehekülgi

1106

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Vladimir Beekman

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Ristisõdade triloogia” 3. raamatut”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga