Back Cover

“See sama soolane meri. Soome tänapäeva luule antoloogia”

7.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9949105161 Kategooriad: , , Silt:

Peaks alustama küsimusest, mida õieti tähendab käesolevat raamatut iseloomustav “tänapäeva soome luule”?
Kui vastata sekundaarsete tunnuste järgi, siis kõnealuse antoloogia vanim luuletaja, Timo Lappalainen, on sündinud 1959. Oma vanuse poolest võiks ta kuuluda pigem põlvkonda, mille tuntumad nimed on Jari Tervo, Kari Hotakainen ja Kjell Westö. Kuid kui eelmainitute debüüdid jäävad 80ndatesse, siis Timo Lappalainen astus soome luulesse järgmisel kümnendil ning tema tuntuim teos “Poetic Licence” ilmus alles 2001. Kuigi käesolevas antoloogiast leiab ühe luuletaja – Jyrki Kiiskineni -, kelle esimene kogu “Runoilija vaaran rinteellä” ilmus juba 1989, siis ülejäänud debüteerisid 90ndatel või uuel aastatuhandel. Veel üheks selgeks sekundaarseks tunnusjooneks võib lugeda tõsiasja, et kümnest kõnealusest autorist seitse on sündinud 60ndatel ja kaks – Saili Susiluoto ja Johanna Venho – 1971.
Kuid loomulikult polnud kõnealuse antoloogia valiku- ja koostamisprintsiipideks inimeste ja raamatute sünniaastad. Vähemalt esmasteks mitte.

Tootja

Kogumik

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

505

Kirjastus

Eesti Kultuurkapital, Soome Kirjanduse Teabekeskus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja Eesti Keele Sihtasutus

Ilmumisaasta

2004

Lehekülgi

287

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““See sama soolane meri. Soome tänapäeva luule antoloogia””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga