Back Cover

“Simson ja Deliila. Itaalia maali lugu + DVD”

6.90

1 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949908615 Kategooriad: , , Silt:

Pilkupüüdev suuremõõtmeline maal “Simson ja Deliila” on Eesti Kunstimuuseumis juba 1955. aastast. Publiku ette jõuab maal aga alles nüüd, pärast mitu aastat kestnud restaureerimist ja uurimist.
“Simsoni ja Deliila” restaureerimine algas 2008. aastal Hilkka Hiiopi, Maris Klaasi ja Merike Kallase käe all. Eesmärk oli korrastada kunstiajaloolaste poolt Napoli koolkonnale omistatud maal viisil, nagu seda oleks tehtud selle sünnimaal Itaalias. Ammendamatu kunstipärandiga Itaaliast alguse saanud restaureerimisfilosoofia ja -praktika mõjutab väga paljude Euroopa riikide muinsuskaitsekultuuri, näiteks kas või 1964. aastal allkirjastatud Veneetsia harta näol. Harta tugineb paljuski tuntud Itaalia konserveerimisteoreetik Cesare Brandi väljatöötatud teesidele ja restaureerimise põhimõtetele. Neist enamikust on saanud alus ka Eesti kaasaegsele restaureerimiseetikale.
“Simsoni ja Deliilia” restaureerimisprotsessi kaasati Itaalia erialaspetsialistid – Rooma kunstiuuringute laboratooriumi Artelab teadlane Domenico Pioggi, nn alternatiivsete alusraamide spetsialist Antonio Iaccarino Idelson ning maali retušeerimise virtuoos Valeria Valentini.
Ühes restaureerimisega algasid maali autori otsingud. Ka atribueeringu küsimuses konsulteeriti mitmete välisekspertidega, teiste hulgas Moskva Puškini-nimelise kunstimuuseumi teeneka Itaalia kunsti uurija Viktoria Markova ning Milano Christie´se vanade meistrite osakonna juhataja Marco Riccominiga.
Eesti jaoks mitmes mõttes uuenduslikuks ja õpetlikuks kujunenud restaureerimis- ja uurimisprotsessist kasvas välja näitus, maali korrastamist ja “kunstiajalukku naasmist” kajastav dokumentaalfilm ning käesolev trükis. Loodetavasti aitavad need üheskoos mõista, milliste probleemidega restauraatorid ja kunstiajaloolased tänapäeval silmitsi seisavad, kuidas on kunstiteoseid varem restaureeritud, ühest kohast teise viidud, unustusse jäetud ja taasavastatud.

Tootja

kogumik

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

254

Kirjastus

Eesti Kunstimuuseum

Ilmumisaasta

2011

Lehekülgi

70

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Simson ja Deliila. Itaalia maali lugu + DVD””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga