Taeva palge all
Taeva palge all
Back Cover

“Taeva palge all”

8.99

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9789949442850 Kategooriad: , , Silt:

Selle romaaniga on Mälk uuesti tagasi tulnud oma lemmik-aine juurde, milles ta juba varem on saavutanud oma suurimad kunstilised võidud. Meie rannarahva elu, aga mitte ajaloo hallis hämaruses (…), vaid sama olevik, mida leidsime arvustuse täielikku tunnustust nautinud “Õitsvas meres”, on Mälgu uue romaani aineks. Mootori kalapaatides, angerjarüsad-bottengarnid Rootsist, omnibuselinid ja telefonid – detailid fikseerivad tegevuse aja otse tänavusele-mullusele.

– Paul Viiding, 1937

Mälgu teoseist puhub karget tuult ja soolast mererõhku meie kirjanduse läpatanud kohvikusuitsu, maa- ning linnarahva argipäevaaskelduste niing pühapäevarõõmude sekka. (…) “Taeva palge all” lisab igatahes meie kirjanduslikku varamusse väärtusi, mis seal enne puudusid. See näitab rannarahva sitkust, suurt elutahet, julgust ja visa võitlust elu ning merega.

– Paul Ambur, 1938

1937. aastal ilmunud “Taeva palge all” viib lugeja Sõrve, mille maastikku ja elu kirjanik tundis juba oma Mõntu-päevist. Muide oli tosin aastat tagasi seal üks vanamees kirjanikule jutustanud, kuidas hülgekütid lahtimurdunud jäätükiga, mida lained järjest väiksemaks hammustasid, hädavaevu pääsesid kuramaa randa.

– Aarne Vinkel, 1980

See, mida teeb kirjaniku klassikuks, kerkib lehekülgedelt aegamisi. Nii on ka August Mälk rannainimeste kultuuri kajastajast muutunud eestlaste mõttemallide vormijaks, positiivse suuna näitajaks. Nii võime kokkuvõtteks öelda, et “Taeva palge all” on tugev raamat tugevatele lugejatele.

– Priit Kruus, 2009

Tootja

August Mälk

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

455

Kirjastus

Pegasus

Ilmumisaasta

2009

Lehekülgi

297

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Taeva palge all”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga