Tiigri aasta
Tiigri aasta
Back Cover

“Tiigri aasta”

4.99

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9985652878 Kategooriad: , , , Silt:

Jack Higginsi seekordsele põnevikule on ainest andnud külma sõja aegne võidurelvastumine ja maailmaruumi vallutamise ajalugu.

Briti salateenistuse agent Paul Chavasse saab ülesandeks toimetada Hiina ülemvõimu all olevast Tiibetist välja geniaalne matemaatik doktor Hoffner, et NATO saaks mehe oma kosmoseuuringute programmi kaasata. Nagu arvatagi, on doktori märkmetest huvitatud sõja mõlemad osapooled ning seetõttu ei kujune doktori päästmisaktsioon nii valutuks kui esiotsa tõotas. Briti agent saab endale võrdväärse vastase, suure rahva ja võimu esindaja, hiinlase kolenel Li, kellel on lähemad sidemed doktori majapidajannaga.

Jack Higgins kasvas üles Belfastis poliitiliselt aktiivses perekonnas, nii et sai oma noorpõlves sealse olukorra kõiki halbu külgi omal nahal tunda. Hiljem kolis ta Leedsi ja lahkus koolist ilma kindla erialata. Seejärel pidas mitmeid ameteid, muuhulgas teenis kaks aastat kuninglikus ratsakaardiväes ning oli külma sõja ajal piirivalvur Ida-Saksa piiri ääres. Siis astus Londoni ülikooli kaugõppesse ja töötas õppimise ajal tsirkuse abitöölisena, trammikonduktorina ja veel nii ühe kui teisena, kuni saavutas teadusliku kraadi sotsioloogias ja sotsiaalpsühholoogias ja hakkas tudengeid õpetama. See saigi tema elukutseks. 1995. aastal sai ta Leedsi ülikooli audoktoriks.

Samuti kirjutas Jack Higgins seiklusjutte, millest esimesena ilmus “Kotkas on laskunud”. Iselaadsed sõjalood muutusid rahvusvahelisteks bestselleriteks. Praeguseks on Higginsi raamatuid müüdud üle 250 miljoni eksemplari ja neid on tõlgitud 55 keelde. Paljud on ka ekraniseeritud, alustades filmist “Karm vaenlane”, mille näitamine keelati poliitilistel põhjustel. Edasi filmikompanii MGM klassikaks saanud “Issanda viha”. Edasi tuli “Kotkas on laskunud” ning telefilmid “Patutunnistus”, “Rebase öö”, “Tormi keskpunkt” ja “Ohtlikul pinnal”. 1987. aastal linastus “Hingepalve”. 1996. aastal filmiti Kariibi mere saartel “Välgutabamus”.

Sari: “Mirabilia”

Tootja

Jack Higgins

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

175

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

2000

Lehekülgi

183

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Kristina Uluots

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Tiigri aasta”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga