Tormiaasta
Tormiaasta
Back Cover

“Tormiaasta” I&II osa. 2 raamatut

14.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , , Silt:

Inimvaim saab suureks võidus ja ka kaotuses, isegi alanduses, kui võideldakse õilsate aadete eest.

I.

“EESTI TULEVIK me kõikide siht, mille eest tuleb surra või võita!” kajas rautatud saabaste taktis marssivate sõdurite laul.
Näärikuu külmast ilmast hoolimata seisatas rahvas uudistama. See, ehkki aastate kestel tavaliseks muutunud pilt – eesti sõdurite üksus saksa välihallis vormis – pani rahva ikka seisatama. Eriti naissoo, – olid omad pojad, isad, vennad või kallimad samade mõtete ja soovidega, nagu väljendas laul. Aga täna see paelus mehigi. Tol vastse aasta künnisel tähendasid ju need poisikeseohtu noorukid rahva järjekordset ohvrit sõjajumala altarile – ja otseselt oma elupäevade pikenduseks. Alles mõni päev tagasi oli Baltikum pandud kriitilise olukorra ette: Oranienbaumi kott oli aja jooksul sinna kuhjunud jõudude survel rebenenud ja punaarmee massid paiskunud läände. Nad oli rullunud igasuguse vastupanud piki Lindemanni kaitseliine ja suunasid just katsesarvi ida-lääne piiritulba Narva ajalooliste tornide alla. Uus ähvardav kõuepilv senistele muredele lisaks! Ja seisatajad teadsid, et poisikesist marssijad talvisel tänaval moodustavad sõjast tallatud ja kurnatud väikerahva viimaseid panuseid.
Kuhu olidki jäänud nood noored uljad sõdalased, kes mõni aasta tagasi marssisid paljapäistena, üleskeeratud varrukatega ja lauldes itta, vabastama, vallutama ja orjastama – looma tuhandeaastast rahuriiki; nood, kes mängeldes olid ületanud raskusi, naeratus päikesepruunidel nägudel; kes koolipoisiliku lõbuga olid kihutanud kabuhirmus lõdisevat vaenlast Uurali taha? – Nüüd põgenesid noodsamad ise, silmis tülpimuse kõrval tondihirm. Osad oli vahetatud. Kuid eks kunagised vaimustusest ja noorusest pakatavad mehedki puhanud nüüd enamuses Sarmaatia lagendikel kangelasund või analüüsinud varemeteks muutunud kodus kargu ja käruga autasustatult oma sünnitähtsust. Praegune saksa armee Leningradi lõigus murdis endale teed tagasi läände, peatudes segipaisatud salkadena vast Virumaa jõukates külades ahvatlevaks puhkuseks ja oleskeluks enne kodu, Saksamaad.
Muidugi teatasid raadiosaatjad ja ajalehed nagu tavaliselt, et tegu olevat ainult kohaliku rindeõgvendamisega. Kuid rahvas aimas liialt õieti, kuhu niisugune selg-ees-liikumine viis. Ja leidus neidki, kes juba teadsid, et tee Baltikumi on idajõukudele täiesti valla.

Raamatu seisukord jätab soovida: puuduvad paberkaaned, raamatud on seljapealt katki)

Tormiaasta

Tormiaasta Tormiaasta

Tootja

Arved Viirlaid

Seisukord

kasutatud


Raamatu seisukord jätab soovida

Kaal

435

Kirjastus

ORTO

Ilmumisaasta

1949

Lehekülgi

786

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Tormiaasta” I&II osa. 2 raamatut”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga