Tulbipalavik
Tulbipalavik
Back Cover

“Tulbipalavik”

5.99

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9985653467 Kategooriad: , , Silt:

Ma leban Jani patjade najal voodis, kus olen tundnud sellist rõõmu, mille olemasolu ma poleks osanud arvatagi. Minu südant on haaranud erutus. Ma tean, et jätan oma mehe maha ja tulen Jani juurde, tean seda juba nädalaid. Tegelikult teadsin ma seda hetkest, mil Jan meie majja astus.

“Mis meiega ka ei juhtuks, see maal ei valeta,” lausub Jan. “See räägib tõtt.”

Kõik, mida ta iganes näeb, seostub tal tulpidega. Nägusad naised on tulbid, nende seelikud on kroonlehed, mis õõtsuvad nende õietolmuga kaetud emakasuudme moodi kaardus jalgade ümber…

“Tulbipalavik” on Deborah Moggachi kolmeteistkümnes romaan. Teose tegevus toimub 17. sajandi Amsterdamis, ajal, mil tulbihullus, milles tuhanded kaupmehed soetasid ja seejärel kaotasid tohutuid varandusi, oli saavutanud oma haripunkti. Selle riskide ja kiusatuste ajastu taustal kujutatatakse teoses noore, kauni, kuid armastuseta abiellunud naise sama meeletut ja hulljulget mängu. Armunud tema portreed maalinud kunstnikku, sepitseb naine, järk-järgult panuseid suurendades, plaani kunstnikuga põgenemiseks. Algselt vaoshoitud romantiline armastus muutub peagi ennasthävitavaks meeletuseks, sarnanedes Amsterdami vallanud tulbipalavikuga.

Tootja

Deborah Moggach

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

340

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

2002

Lehekülgi

221

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Urve Hanko

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Tulbipalavik”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga