Back Cover

“Tuule lapsed”

1.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , Silt:

Peatükke kaasajooksluse ajaloost

Käesoleva raamatu kirjutamise mõte tekkis esmakordselt kuuekümnendate aastate lõpul, kui ma olin raadio kultuurisaate “NB” toimetaja. Paljud kaastööd, mis ma sain – ja enamasti ka läbi lasksin – olid läbi imbunud revolutsioonilisest piiratusest. Eriti mis puudutas Castro võimu Kuubal, mida minu nägemuses ei iseloomustanud ainult sotsiaalsed reformid, vaid ka kommunistlike diktatuuridega alati kaasnevad vabadusekitsendused. Mida rohkem ma lugesin Castro Kuubast, Stalini N.Liidust, Mao Hiinast ja teistest diktatuurirežiimidest, seda rohkem pani mind imestama, kui palju kuulsaid intellektuaale aastate vältel on esinenud nende režiimide poliitiliste propagandistidena, mille all nad ise iial ei oleks tahtnud elada.

Nii hakkasin süstemaatiliselt koguma materjali kaasajooksikluse ajaloo kohta. Kroonika kokkuseadmiseni jõudsin alles kaheksakümnendate aastate keskpaigaks.

Käesolev eestikeelne tõlge sisaldab umbes veerandi rootsikeelsest algtekstist. Välja jäetud on suur osa N.Liiduga kaasajooksmise dokumentatsioonist, kuna see on kodu-Eesti lugejatele arvatavasti võrdlemisi tuttav, ning Rootsi kommunistide ning väiksema osa sotsiaaldemokraatide kaasajooksmise kirjeldused. – Andres Küng

Sisukord: See on tulevikumaa!; Vabad vangid?; Lion Feuchtwanger; Tuule lapsed – Jean-Paul Sartre ja Simon de Beauvoir; Gabriel Carcia Marquez.

Loomingu Raamatukogu 1990, 10. 

Tootja

Andres Küng

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

65

Kirjastus

Perioodika

Ilmumisaasta

1990

Lehekülgi

63

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Tuule lapsed””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.