Valimik rahvaste tantse
Valimik rahvaste tantse
Back Cover

“Valimik rahvaste tantse”

9.90

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , Silt:

Üheks kunstilise isetegevuse levinumaks žanriks on rahvatants. Leidub vähe rahvamaju, klubisid, kooli ja isetegevusringe, kus veel puuduvad rahvatantsukollektiivid. Viimaste aastate kunstilise isetegevuse vabariiklikud ülevaatused on näidanud, et on avardunud ka rahvatantsukolliektiivide repertuaar ja tõusnud nende ettekande meisterlikkus. Kuid päev-päevalt kasvavad nõudmised uue repertuaari järele. Siin tuleb tantsukollektiividele appi käesolev valimik.

Valimikku on koondatud terve rida eesti, vene, ukraina, läti, leedu, karjale, moldaavia, poola, rumeenia, ungari ja tšehhi rahvatantse. Põhiliselt kuuluvad märgitud tantsud kõik rühmatantsude hulka, välja arvatud H. Tohvelmani soolotants “Suvisel vainul” ja ungari “Csiki Csüdöngölö” (meestele), mida võib kasutada nii rühma- kui soolotantsuna.

Peab märkima, et valimikus toodud tantsurepertuaar nõuab kogemustega tantsukollektiive, kellel on olemas juba vajalik tantsumeisterlikkus.

Tantsude kirjeldustes kasutatud terminoloogia ja tingmärkide osas on võetud aluseks varem ilmunud tantsude kogumikud (“Valimik rahvaste tantse”, Eesti Riiklik Kirjastus, Tallinn, 1952, ja Ullo Toomi “Eesti rahvatantsud”, Eesti Riiklik Kirjastus, Tallinn, 1953). Ühele või teisele tantsule vastav rahvariietus on püütud anda põhiliselt tantsukirjeldustes esinevatel joonistel, rahvademokraatiamaade rahvariided aga on toodud värvilistel tahvlitel. Erandjuhtudel on käsitletud riietuse küsimust ka tantsukirjeldustes. …

Koostaja

Tootja

Juhan Raude

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

450

Kirjastus

Eesti Riiklik Kirjastus

Ilmumisaasta

1957

Lehekülgi

313

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Valimik rahvaste tantse””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga